banner30

banner62

11.04.2021, 13:54

Yıldızlar Geçidi! Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

1999 yılında ilk kez sahnelenen Yılmaz Erdoğan'ın kaleminden çıkan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? film formatına dönüştürülmesi, son yıllarda izlediğimiz en iyi Türk yapım olarak tarihe adını altın harflerle kazıyacak gibi duruyor. 

Filmin yönetmen koltuğunda bir çok ses getiren projede yer alan ünlü yönetmen Andaç Haznedaroğlu otururken, oyuncu kadrosu ise tam anlamıyla bir yıldızlar geçidi diyebiliriz. 

Hafızalara 7 numara dizisiyle kazınan Engin Alkan, komedi filmlerinin en kaliteli simalarından Devrim Yakut, BKM Mutfak ve Güldür Güldür'ün yükselen değeri Ecem Erkek, son yıllarda rol aldığı oyun ve filmlerde müthiş bir ivme yakalayan Merve Dizdar.

Dedemin İnsanları, Uzun Hikaye ve Cingöz Recai gibi yapımlardan tanıdığımız Ushan Çakır, Geniş Aile dizisiyle geniş kitlelere ulaşan Bülent Çolak, genç yaşına rağmen edindiği tecrübeleri Annemin Yarası, Geniş Aile ve Kocan Kadar Konuş gibi iyi yapımlarla taçlandıran Bora Akkaş, Üç Maymun filminin yıldızı Ahlat Ağacı ile NBC' nın vazgeçemediği oyuncular arasına giren Ahmet Rıfat Şungar, uzun yıllardır bir çok yapımda izlediğimiz Asuman Dabak, Sinan Bengier ve Beyti Engin.

Bunları bir filme toplamak milyon dolar. Yok Yılmaz Erdoğan.. dediğinizi duyar gibiyiz ki onun da, çok küçük ama kaliteden tekrar tekrar izleyeceğiniz bir sahnesi var. Daha ne olsun?

Anlatılmak istenen hikaye, kostüm seçimleri, zamanın ruhunu yansıtan görseller, trajedi ile komedinin birbirleriyle el ele dolaşması. Tek eskik bazı sahnelerin green box yardımı ile çekildiğin farkedilmesi. Neyse ki, kız isteme ve  tanrı ile konuşma sahnelerinde bu eksik fazlasıyla gideriliyor.

Şimdiden iyi seyirler.

Yorumlar (0)
25°
açık
banner29