banner30

banner62

06.07.2021, 17:29 36

Yazlık Saray

“Bu sofracık, efendiler – ki iltikaama muntazır

Huzurunuzda titriyor – bu milletin hayatıdır;

Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!

Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!”

Partili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, geçtiğimiz hafta katıldığı bir toplantıda “Gelin hep birlikte basit önlemler alalım; alışverişe çıkmadan önce alınacaklar listesi hazırlayalım, porsiyonlarımızı küçültelim!” tavsiyesinde bulundu. 

Vatandaşlar isyan etti. Pazardan sebze ve meyve atıklarını toplayan bir anne “Pazar’dan topladığım çürük sebzelerle çocuklarıma bir tencere yemek yapabiliyorum, yarın ne yiyeceğiz diye düşünerek, lokmalarımızı sayarak yiyoruz, size verdiğim oy haram olsun. Sizler doyabilirseniz biz o zaman doyacağız!” dedi.

Ve bugün...

Marmaris’te, Okluk Koyu’nda inşa edilen ve kamuoyu tarafından 'Yazlık Saray' olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi’nin görselleri mimar Şefik Birki tarafından kendi internet sitesinde paylaşıldı.

2019 yılında tamamlanan yazlık saray, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden 640 milyon lira harcanarak inşa edildi. 

92 dönümlük arazi üzerine kurulan, 300 odalı yazlık sarayın önündeki 10 bin 966 metrekarelik dolgu alanı ise özel kum! ve çakılla doldurulup plaj haline getirildi. 

Ve yine bugün...

Türkiye’nin en önemli keman virtüözü ve bestecisi İlyas Tetik maddi sıkıntıları sebebiyle intihar etti.

Ülke ekonomisi bu kadar kötüye giderken ve küçülmeye devam ederken, sanatçılar bir bir intihar ederken, üniversite mezunları iş bulamayıp babalarının emekli maaşından harçlık isterken, çocuğuma pantolon alamadım diye bir baba intihar ederken, yine çocuklarım evde aç diye diğer bir baba diri diri kendini yakarken, saç kurutma makinasını çocuğum üşümesin diye çalıştırıp yan odada bir anne intihar ederken, İstanbul’da yaşayan dört kardeş maaşlarına haciz geldiği için siyanür içerek kendini öldürürken, ben öldükten sonra mı geleceksiniz nerde bu devlet yazıp not bırakan esnaf kendini vururken, pazara gidelim mi diyen eşine cebindeki son 12 lirasını veren koca kendini balkon boşluğundan bırakırken, uzunca bir süre kahvehanelerini açamadığı için kahveciler intihar ederken,  1 buçuk yaşındaki kızlarını komşuya emanet eden anne-baba evlerinde intihar ederken,  tır şöförü Mevlüt Çankaya! ekmek teknesi tırına kendini asarken, 2019’dan -2021’e kadar son yılın intihar verilerini TÜİK bile açıklayamazken...

Hiç mi utanmanız! hiç mi vicdanınız! yok.

Yorumlar (6)
Zuhal 2 hafta önce
Ah Selma Hanım ahhh!
Bizim gibi gelecek ay kiramız nasıl ödenecek diye düşünecek halleri yok ya...
Oraya yazlık, buraya kışlık
Elif 2 hafta önce
Biz porsiyonları daha küçültelim bunlar aylık Saray yapsın. Her ay birinde otursunlar
Mustafa Kemal 2 hafta önce
Selma Hanım
Yazıların hepsi birbirinden değerli ve güzel
Neden daha fazla yazmıyorsunuz?
Işık 2 hafta önce
Selma Hanım
Lütfen daha çok yazın
Gündemi çok güzel yorumluyorsunuz
Ayşe 1 hafta önce
Muhteşem bir yazı olmuş
Osman 1 hafta önce
Bu hafta yazmadınız
Selma Hanım
Merakla bekliyorum yazılarınızı
Lütfen daha çok yazın
37°
açık