Yasin'i kaybetmek...

Galatasaray'da 2014-2018 yılları arasında 150 maça çıkıp 31 gol atmış.

Sezon başında transfer olduğu Göztepe'de ligin ilk yarısında rakip fileleri 7 kez sarsarak en golcü oyuncu olmuş.

Eski takımına karşı ekstra motive...

Kadro açıklanıyor, yedeksin. Kendinizi Yasin Öztekin'in yerine koyun...

Olayların gelişimine bakalım; teknik direktör Kemal Özdeş göreve başladığı ilk maç olan Bursaspor sınavında Yasin'i kenara alıyor. İyi oynadığını düşünen Yasin tepki gösterince de sonraki hafta Ankaragücü karşısında kadroya alınmıyor.

Ara transfer döneminde 'Fenerbahçe'ye gidiyor' söylentilerinin ardından Başkan Mehmet Sepil'in devreye girmesiyle bazı sorunlar halı altına süpürüldü.

Tüm bu gelişmelerden sonra Galatasaray maçında Yasin'i 71 dakika kenarda tutmak bir nevi 'Git' demektir..

Yenilgiyi Yasin'in oynamamasına bağlamıyorum, kimse yanlış anlamasın. Sahadaki diğer oyuncular da ellerinden geleni yaptı.

Bu ağır zeminde futbol oynamak her iki taraf için de oldukça zordu. Ancak Göztepe adına bazı eksikleri de ortaya koymak lazım. Ofansif olarak üretkenlik anlamında ligin ilk yarısına oranla olumlu hiçbir gelişme göremiyorum.

Bireysel performanları ayrı tutarsak üretkenlik konusunda Kemal hocanın katkısının olmadığını görüyorum.

Yeni transfer Lumor Agbenyenu'yla ilgili yorum yapmak erken. Borges ağır kalıyor ve oyunu ileriye taşıyamıyor. Halil de biraz formsuz.

Göztepe kötü oynamadı, belki de 2-3 golle kazanabilirdi... Ancak tarih tabelayı yazar, iyi oynayanları değil. Bugün tabelaya baktığımızda 1-0'lık yenilgi var. 
Sonuç olarak Göztepe'nin kümede kalma konusunda sorun yaşayacağını düşünmesem de bu sezon üst sıralar için umutlu değilim...

YORUM EKLE