Yeşilçam güzeli ‘can dostlar’ için bere satıyor

Ünlü oyuncu Fatma Belgen, elleriyle ördüğü bereleri pazarda satarak sokak hayvanlarını besliyor. Belgen, “Ben bu bereleri geçinmek için de satabilirdim. Ayıp değil. Lütfen sanatçıya acımayın. Burada ajitasyon yapmıyorum” diyor

Yeşilçam güzeli ‘can  dostlar’  için bere satıyor

İzmir’de yaşayan ünlü sinema sanatçısı Fatma Belgen (70), sokak hayvanlarına daha fazla destek olmak için elleriyle ördüğü bereleri pazarda satıyor. İzmir’de doğan, henüz küçükken İstanbul’a göç eden ünlü sinema sanatçısı Fatma Belgen, 2008 yılında doğduğu şehir İzmir’e döndü. 1971 yılında Ses dergisinin açtığı ‘Artist Yarışması’nda ikinci seçilen ve çok sayıda sinema filmi ve dizide rol alan Belgen, çok sevdiği sokak hayvanlarını daha iyi besleyebilmek için ördüğü bereleri çarşamba ve cuma günleri Gaziemir’de kurulan pazarda satıyor.

“BOŞ DURMAYI SEVMEM”

İzmir’e ailesiyle daha fazla vakit geçirmek için döndüğünü belirten Belgen, “Ahir ömrümde onlarla yaşamak için kalktım geldim ama tek tek hayatlarını kaybettiler. Boş durmayı sevmeyen bir insanım. Örgü örmeyi çocukluktan beri çok seviyorum. Annem öğretmişti. Setten geldiğimde annemin dizinin dibine oturur örgü örerdim. Birkaç yıl önce bereleri örmeye başladım. Burada sokak canlılarına bakıyorum. Kendime yetecek durumdayım ama sokak canlılarını besleyebilmek için bu bereleri pazarda satmaya başladım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 16:38
YORUM EKLE