Kitap fuarında Güzelbahçe rüzgarı

İstanbul 23. EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Güzelbahçe Belediyesi açmış olduğu stantla büyük bir ilgi gördü. 

Kitap fuarında Güzelbahçe rüzgarı

Kasım ayında Ankara’da Ege İlleri Tanıtım Günleri Fuarına davet edilen Güzelbahçe Belediyesine, bu kez İstanbul’da Turizm ve Seyahat Fuarı’ndan davet geldi. Açmış olduğu stantlarda büyük bir ilgi gören Güzelbahçe Belediyesi, stantlarında herkese hitap edecek ürünler ve hediyelik eşyalar sergileniyor.  Verilen hediyelerin hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik olduğunu söyleyen Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nde görevli Koordinatör İlkay Kıyak;’ Güzelbahçe Belediyesi Semt Evleri bünyemizde 30’a yakın kursumuz bulunuyor. Bu kurslarımızda gönüllü eğitmenlerimiz eğitim veriyor. Yıl içinde birçok ürün ortaya çıkıyor. Biz ürünleri bu tür fuarlarda sergileme şansı buluyoruz. Bazı ürünler kursa katılan öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar. Bunları bu stantlarda satıyoruz ve bunlar kursiyerlerimiz için bir gelir kaynağı oluyor" dedi.

Kıyak, "Kurslarımızla, el becerisini geliştirmek isteyen gelip orda yeni yeni meslekler öğrenenler evlerine küçükte olsa katkı koyuyorlar. Standımıza gelen misafirlerimize küçük ama anlamlı hediyelik eşyalarda veriyoruz. Mesela bunlardan notalarla kitap ayracı ve dekoratif taş, atık kumaşlardan alışveriş çantası, belediyemizin her yıl yapmış olduğu masa takvimi, küp not, ajanda, Başkanımız Mustafa İnce’nin çocuklara doğaya sahip çıksınlar diye  yeşeren tohum kalem hediye ediyoruz. Ayrıca Çamlı Köylü kadınlarımız için kurmuş olduğumuz Çamlı Kadın Üretici Pazarı’nda yapılan doğal zeytinyağlı sabunlar veriyoruz.  31 ocak- 3 şubat tarihleri arasında açık olacak  fuarda hediyelerimizi dağıtmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

   

YORUM EKLE