Bir Pembe Murat 124'ün hikayesi

İzmir'de trafikte karşılaştığınız pembe Murat 124'ün sahibi tramvay sürücüsü Çağdaş Topkaya. 

Bir Pembe Murat 124'ün hikayesi

Trafikte giderken gözünüzün takıldığı bir pembe Murat 124 olmuştur diye tahmin ediyoruz.

Belli bir yaşın üstündekilerin hatırlayabileceği, o tarihlerde oldukça rağbet gören ve ilk defa araçla Hac vafiesini getirmek için yola çıkanlara yoldaşlık ettiği için HACI ünvanını alan Murat 124. 

İşte neredeyse hergün karşılaştığınız o pembe Murat 124'ün hikayesi.

İzmir'de trafikte karşılaştığınız pembe Murat 124'ün sahibi tramvay sürücüsü Çağdaş Topkaya. 

Çağdaş Topkaya tam bir Murat 124 tutkunu.Vardiyasından çıkınca soluğu arabasının başında alıyor. Çocuklukluk hayali olan otomobillerle ilk yolunun keşiştiği yer 8-9 yaşlarında girdiği  tamirci atölyeleri.Düşünsenize yaşıtları mahallede top koştururken Topkaya 13-14 anahtar uzatıyor ustasına. Sonrasında teknik liseye devam ederek makina ressamı olan Topkaya, şu anda kendi modifiye ettiği 3, aracını kullanıyor.

1975 model Murat 124, Clup124 çıkartmasına sahip murat 124'ü neredeyse hurda vaziyetteyken alıp aracın içinden dışına kadar herşeyini yeniliyor.Gece gündüz demeden işinin ehli ustalarala

Kaportadan mekanik aksamına kadar yaklaşık 1 yıl sonunda Murat 124'ünü istediği hale geliyor.

Şimdilerde yolda giderken, park halindeyken nerdeyse her zaman meraklılar çağdaş topkaya durdurup fotoğraf çekmek istiyorlar.Çağdaş Topkaya kendisi aracı gibi modifiye edilmiş diğer 14 murat 124 ile birlikte  sosyal medya üzerinden haberleşerek çeşitli etkinliklere katılıyorlar.

İzmir tarfiğinde bir pembe Murat 124 görürseniz yüzünüzde oluşacak tebeüssüme şaşırmayın çünkü bunu hakediyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER