Uşak polisi yaşlılara gıda yardımı yaptı

Uşak Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri başlatılan hizmet kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların evlerine giderek gıda kolisi yardımında bulundu.

UŞAK 23.03.2020, 12:40 23.03.2020, 12:50
69
Uşak polisi yaşlılara gıda yardımı yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından kentlerdeki idareciler tarafından yardım çalışmaları başlatıldı. Uşak Valiliği'ne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri 65 yaş üstü vatandaşların ikamet adreslerini tespit ederek gıda kolisi yardımında bulundu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ETKİLİ

Yetkililer tarafından evlerinden çıkamayan vatandaşların temel gereksinimleri başta olmak üzere gerekli yardımların yapılmaya devam edileceği kaydedildi. Kentte sokağa çıkma yasağının etkili olurken, emniyet ekipleri de yardıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla yoğun mesai harcadı.Koronavirüs salgınından ve rahatsızlığından dolayı evinden çıkamadığını belirten Gülsüm Özdemir gıda yardımı yapılması üzerine mutlu olduğunu belirterek, "Sağ olun. Allah razı olsun. Bana yardım edenlere Allah da onlara etsin" diye konuştu.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
banner29