banner30

banner57

Uşak Fuarı 'önce sağlık' diyor

Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 17 Eylül'de kapılarını açıyor. Fuar düzenleyicisi GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise “Fuarın girişinden çıkışına kadar her aşamada 'önce sağlık' diyeceğiz. Ülke olarak bu zorlu dönemden en az hasarla çıkabilmek için fuarlara ihtiyacımız var” dedi.

UŞAK 11.09.2020, 07:51 11.09.2020, 08:00
69
Uşak Fuarı 'önce sağlık' diyor

Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 17-20 Eylül 2020 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açacak. GL Platform tarafından Uşak’da 17-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuar, 50 bin çiftçinin bulunduğu kentte sektör temsilcilerine ev sahipliği yaparken genetik alandaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeler ve en yeni tarım araçlarının tanıtımını da sağlayacak. Fuarda sektörün önde gelen firmaları, birlikler ve kooperatifler stant açacak, ayrıca yurt içi ve yurt dışı alıcılarla buluşma olanağı yakalayacak.

“DURMAK YOK'

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer ise tarımın çeşitlenmesi, sektörel öneminin kavranması açısından Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’nın büyük önem arz ettiğini söyledi. Tarım ve hayvancılık sektörlerinde ‘durmak’ kavramının olmadığını vurgulayan Sezer, üretime bu zorlu dönemde de hız kesmeden devam edildiğini belirterek “Kazanç ve verimliliğin artması, çiftçilerin kendilerini geliştirmesi ve yatırımlarını çeşitlendirmesi için bu fuara sahip çıkmaları gerekiyor” dedi.

TOBB DENETLEYECEK

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, 1 Eylül 2020 itibariyle fuarcılık sektörü için yeni bir dönemin başladığına dikkat çekti. Ticaret Bakanlığı'nın fuarların düzenlenmesine izin veren genelgesinin ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de uyulması gereken kuralları açıkladığını hatırlatan Ceylan, "Fuar alanında tedbirlerin alınıp alınmadığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya görevlendireceği Oda ve Borsa tarafından denetlenecek. Biz Uşak Fuarı'nda önce sağlık diyeceğiz. Fuarın girişinden çıkışına kadar bu konuda taviz vermemiz mümkün değil” diye konuştu.

3 METRELİK MESAFE

Bu kapsamda geçen yıla göre ziyaretçilerin farklı bir fuar ile karşılaşacağına dikkat çeken Ceylan "Fuar alanının tüm giriş ve çıkışları kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek. Stant koridorlarımız bizim diğer fuarlara göre daha geniştir. Ancak Covid-19 tedbirleri kapsamında bu koridorlarımız bu kez en az 3 metre genişliğinde olacak. Fuar alanımıza giren ziyaretçi sayısı belirlenerek ziyareti kapasitesine ulaşıldığında yeni ziyaretçi alınmayacak. Sosyal mesafe kurallarına göre giriş ve çıkışlar yapılacak. Maske, mesafe ilk kuralımız" dedi.

Yorumlar (0)
16°
açık