banner30

banner57

21.02.2021, 17:23 70

Türkiye'de siyaset kazanı fokur fokur kaynıyor ama...

Daha önce AK partinin içinden iki yeni parti çıktı GELECEK ve DEVA Partisi. Mustafa Sarıgül’ün kurucusu olduğu Türkiye Değişim Partisi.

Ve şimdide CHP’nin içinden çeyrek asırdır parti rozetini taşıyan Muharrem İnce’nin kuracağı parti MEMLEKET HAREKETİ...

Muharrem İnce daha önce beş dönem Yalova milletvekilliği yaptı, 2018’de Cumhurbaşkanı adayı oldu, 16 milyon oy aldı. Kazanamadı. Burun kıvıranlar oldu! CHP’ye kırıldı… “Memleket Hareketi” başlattı…

Siyaset kazanı fokur fokur kaynıyor ama halkın tenceresi boş kaynamakta. Dün gece Kocaeli Kartepe Belediyesi'nde CHP'den meclis üyesi olan 28 yaşındaki Tugay Adak, yaya üst geçidinden D-100 karayoluna atlayarak yaşamına son verdi. Yani intihar etti. Çünkü işsizdi...

Çünkü ekonomik sıkıntılarla boğuşuyordu... Çünkü umudu kalmamıştı... İnsan ancak umudu kalmayınca intihar eder...

Türkiye’de bugün üniversite öğrencileri atamayla gelen rektöre karşı çıktı diye terörist ilan ediliyor, hiç de insani olmayan şekilde göz altına alınıyor, üzerlerine biber gazı sıkılıyor. Türkiye’de her 4 üniversite öğrencisinden 3’ü işsiz. Çoğu iki üniversite diploması olmasına rağmen apartman görevlisi, ev temizliğine razı, çoğu yurtdışında iş bulup gitmek derdinde, ülkesinde yaşamak istemiyor, çoğu YAŞAMAK! istemiyor.

Umutlarını o kadar çalmışsınız ki İŞKUR’un kapısını onların yerine, onlara bakan anne/ babaları bekliyor. Pandemi sürecinde daha da ağırlaşan ekonomik zorluklarla boğuşan Ülkemin insanı, nice zorluk ve emekle besleyip büyüttüğü çocuğuna umut arıyor.

Onu hayatta tutmak, ona umut olmak, onun acısını yaşamamak için dua ediyor. Partisinin afişini asarken düşüp bir gözünü kaybeden, işsiz olduğu ve ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamına son veren Tugay Adak’da tüm siyasilerin sorumluluğu yok mu? Eski ya da yeni parti hiç farketmez, ülkemin tüm siyasilerine sesleniyorum. Lütfen artık aklınızı başınıza alın. Ülkemin evlatlarının umut ve geleceğini çalmayın.

Umut olun!

Yorumlar (6)
Mihriban Çelik 2 hafta önce
Daha doğru düzgün imla ve yazım kuralı bilmeyen insanların yazdığı makaleleri sürekli şakşaklayacak yorumlar gelmemesine çok şaşırmışsınız bakıyorum. Hükümeti rahat rahat eleştirebildiğiniz yazıda nasıl ifade özgürlüğünüzü kullanıyorsanız, buraya yorum yapanların da ifade özgürlüğü altında yazdıklarından gocunmayacaksınız o zaman.
Öncelikle "taciz" suçunun unsurlarını bir öğrenin. Ona göre ifade özgürlüğünü kullanan kişilere karşı "hukuki işlem başlatılacaktır" tehditini yöneltirsiniz.
Gülşen eraslan 2 hafta önce
Taciz mi? Cinsel amaçlı olur taciz. Bir de gazeteci olacaksınız. Araştırmadan gazetecilik yapmak... Mesleğinize saygınız olsun önce.
Fıkır Fıkır Selma 2 hafta önce
Bizim peynirci bayan siyasete değinmiş. Yürü be kim tutar seni.
Erhan Aydın 2 hafta önce
Siz önce ifade özgürlüğü kavramını öğrenin elalemin yorumlarını sileceğinize. Ondan sonra gazetecilik yapmaya çalışın.
İzmir Gazetesi 2 hafta önce
176.54.204.16 İP adresinde sürekli değiştirdiğiniz isimler ile yaptığınız yorumlar ve yazarlarımızı taciz eden mesajlarınız devam ettiğiniz takdirde hukuki işlem başlatılacaktır...
Kıkır Kıkır Salam 2 hafta önce
TCK'nın hangi hükmüne göre göz korkutmaya çalışıyorsun? Direkt madde bilgisi ver çok biliyorsan. Taciz dediğin suçun da o konuyla yakından uzaktan alakası yok. Karşındaki senden daha bilgili İzmir Gazetesi ismiyle yazan şahsiyet!
16°
açık