banner30

banner62

08.10.2021, 15:22 134

Tunç Soyer nereye koşuyor?

Yazının başlığından da üç aşağıya beş yukarıya anlatmak istenilen hasıl oluyor aslında ama herkes siyasetin içinde olmadığından biz yine de konuyu açalım biraz enine boyuna masaya yatıralım.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ele alacağız. Çevre illere yaptığı ziyaretler, parti içerisinde ki konumu gücü. CHP içerisinde ki özgül ağırlığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan bile daha fazla. CHP Genel Merkez’in de Tunç Soyer ismi geçtiğinde herkes ister istemez şöyle bir kendisine çeki düzen veriyor.

Peki, Tunç Soyer’i diğerlerinden farklı kılan ne? Teşkilatların içinden gelmesi, taban ve tavan ile aynı dili konuşması Soyer’i diğerlerinden farklı yapıyor. Parti içerisinde ki Baykal’dan boşalan yeri doldurduğu su götürmez gerçek.

Olası bir Genel Başkanlık yarışında Kılıçdaroğlu’nun en büyük rakibi olarak bir anda sahneye çıkabilir. Şu an için parlayan isim olarak Manisa Milletvekili Özgür Özel gibi görünse de teşkilatların içerisinde dalga dalga yayılan Tunç Soyer ismi var.

Sosyal sorumluluk projeleri ile geçmiş dönemlerde adından çokça bahsettiren Soyer, özellikle Seferihisar Belediye Başkanlığı dönemlerinde uygulamaya koyduğu “Yavaş Şehir” projesiyle isminden çokça bahsettirmiş bu uygulama Türkiye’de yedi bölgede uygulanabilirlik almış hatta yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de tanıtılmıştı.

Şimdi Gediz havzasında ki illerle Gediz Havzası Projesi kapsamında çalışma başlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, her gittiği ilde Gediz’i nasıl kurtarabiliriz bunun görüş alışverişlerini yaparken bir yandan da teşkilatlarla tanışma ve model çalışma toplantıları yapıyor.

Gittiği illerde CHP Teşkilatları tarafından büyük bir kalabalık ve coşkuyla adeta Genel Başkan havasında karşılanan Soyer yavaş ve emin adımlarla siyasette ilerlemeye devam ediyor.

Şimdi böyle derinden gelen bir sessiz dalga var yavaş yavaş teşkilatları arkasına alan. Gittiği yerlerde teşkilatlar tarafından büyük coşkuyla karşılanan konuşmaları pür dikkat takip edilen.

Şimdi Kılıçdaroğlu düşünsün…

**  **  **  **  ***

Bundan yıllar önce İzmir’e bir Manisalı yolcu etmiştik İHA Bölge Müdürü olarak kıymetli Özcan Aydın ağabeyimi. Manisa’da İHA Temsilciliği yaptığı yıllarda biz de Rabbimiz nasip etmişti Hür Işık Gazetesinde kıymetli Dostum şimdi Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir’in sayesinde muhabirliğe “Sen edebiyatı seviyorsun gel bizde muhabir ol” deyişiyle ilk adımımı atmıştım. Kendilerinden çok şeyler öğrendik. İlk önce İzmir’e Özcan ağabeyimizi yolladık ilk adımı o attı şimdi ikinci adımı ben atıyorum artık bir ayağımız değil iki ayağımız da İzmir’de.

Selam, Dua ve Muhabbetle.

Yorumlar (1)
Üzeyir emre 2 hafta önce
Hoş geldin kardeşim
17°
açık