Facebook Tinder'a rakip oldu

Facebook, geçen yıl farklı ülkelerde uygulamaya soktuğu çöpçatanlık özelliğini Perşembe gününden itibaren ABD'deki kullanıcılarına da açtı.

Facebook Tinder'a rakip oldu

Facebook, geçen yıl farklı ülkelerde uygulamaya soktuğu çöpçatanlık özelliğini Perşembe gününden itibaren ABD'deki kullanıcılarına da açtı.

Şimdilik 20 ülkede yayına alınan Facebook'un yeni Dating özelliğinin ilerleyen süreçte yeni ülkelere de açılması bekleniyor. Özelliğin yayında olduğu ülkeler arasında Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Lahos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay ve Vietnam yer alıyor. Özelliğin Avrupa ülkelerine ise 2020'nin başlarında açılması planlanıyor.

Şirket, kullanıcıların Instagram hesaplarını Facebook'un çöpçatanlık özelliğine entegre edebileceklerini ve Instagram takipçilerini de 'Gizli Aşk' (Secret Cruch) listelerine ekleyebileceklerini söyledi.

Uygulama, kullanıcıların Facebook'ta arkadaş oldukları kişiye ilgi duyduklarını da özel hesaplarından göstermelerini de sağlıyor.

İki arkadaşın birbirlerini 'crush' (aşk) olarak etiketlemeleri durumunda Facebook Çöpçatanlık özelliği her iki tarafa da uyarı gönderiyor.

Şirket, uygulamanın Facebook ve Instagram kullanıcıları için isteğe bağlı olduğunu ve bu uygulama dâhilindeki aktivitelerin profillerinde veya sayfalarında herkese açık halde yer almayacağını söylüyor.

Bu arada sadece 18 yaşından büyük kullanıcıların tek bir tıkla kendi Facebook profillerinden ayrı olarak bir Facebook Dating profili oluşturabildiğini belirtelim.

Size önerilecek olan adayların ilgi alanlarınıza ve Facebook'ta yaptığınız diğer eylemlere göre belirleneceğini de söylemekte fayda var.

Tinder'da olduğu gibi adayların sağa veya sola kaydırılması ise söz konusu değil. Eğer biri ile ilgileniyorsanız, doğrudan profillerine yorum bırakabilir ya da beğen butonuna basabilirsiniz. Son olarak Facebook Dating'in arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla veya arkadaş çevrenizde bulunmayan kişilerle eşleşmenizi sağladığını söyleyelim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER