banner30

banner62

30.04.2021, 13:06 1

Tam Kapanmada 17 Güne 17 Öneri

Özel olarak derlenen bu yazımızda, pek bilinmeyen ancak kalite olarak gayet iyi olan 10 adet dizi, 5 adet sarsıcı belgesel ve 2 adet dünya standartlarında stand up içeriğini sizlerle paylaşıyor olacağız. Şimdiden iyi seyirler.

HOW TO SELL DRUGS

Bu kara komedide, ana karakterimiz bir bilgisayar kurdudur ve internet üzerinden uyuşturucu satmaya başlar. Ancak bir sorun vardır, babası polistir.

THE KOMİNSKY METHOD

M. Douglas'ın hayat verdiği ana karakterimiz, lendisine ait stüdyosunda oyunculuk eğitimleri vermektedir. Yaşlılığıyla ilgili çeşitli sorunlarla uğraşırken bir yandan da aşk hayatını dengede tutmaya çalışır.

FAMİLY BUSİNESS

Bir aile şirketi olan ana karakterimiz, daha fazla para kazanmak adına bir anlaşmayı kabul eder ve karşısına umulmadık olaylar çıkar.

CONTROL Z

Oldukça zeki ve gözlemci bir kişiliğe sahip olan ana karakterimiz, okulundaki arkadaşlarının telefonlarına gelen tehdit içerikli mesajların kim tarafından gönderildiğini bulmaya çalışırken, bir yandan kendi gerçeğiyle de yüzleşir.

RUSSİAN DOLL

Dağınık bir yaşam tarzı olan ana karakterimiz, doğum gününde bir döngünün içine düşer ve aynı olayları defalarca yaşarken bu döngünün sebebini bulmaya çalışır.

TURN UP CHARLİE

İdris Elba' nın hayat verdiği ana karakterimiz eski bir dj'dir. İşlerini yoluna sokmaya çalışırken, yakın bir arkadaşından çocuk bakıcılığı teklifi alır.

SELF MADE

Octavia Spencer'ın hayat verdiği ana karakterimiz, bir buluş gerçekleştirir ve ülke gündemine oturur. Ödediği bedeller ve gerçek bir öykü olması bu diziyi farklı bir yere koyuyor.

HUGE İN FRANCE

Fransa'da ünlü bir komedyen olan ana karakterimiz ( gerçekte de öyle ), oğlunu görmek adına Amerika'ya gittiğinde tanınmamanın verdiği özgürlüğün tadını çıkarır. Ancak belli bir zaman sonra bu hoşuna gitmemeye başlar.

THE STRANGER

Harlan Coben'in aynı isimli romanından uyarlanan bu dizide ana karakterimiz, eşinin kendisini aldattığını tanımadığı bir kişi tarafından öğrendikten sonra hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Bu yabancı, ailesinin peşini bırakmamaya kendini adamıştır.

DEREK

R. Gervais'in başrolünde olduğu bu dizide ana karakterimiz, bir huzurevinde çalışan ve zeka problemi yaşayan biridir. Yaşlılığın ve iyi insan olmak üzerine verdiği mesajlar diziyi farklı bir yere konumlandırıyor.

BELGESEL

VAHŞİ KIRLAR

Dünyaca tanınan Osho'yu, tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren bir yapım. Fazlasıyla sarsıcı.

NİGHT STALKER

Richard Ramirez.. Kadın, erkek, cocuk, yaşlı, genç ayırt etmeksizin canlarına kıyan, tecavüz eden ve evleri yağmalayan bir seri katilin yakalanma hikayesi. Gerçek mahkeme kayıtları bu belgesele ayrı bir derinlik katıyor. Korkutucu.

TED BUNDY

Her şey bir reddediliş ile başladı. Saçlarını ortadan ikiye ayıran kadınları hunharca katleden Ted'in, yüksek IQ' sunu mahkemede aklanmak için kullanmaya çalışması ve yakayı ele verişinin hikayesi. Gerçek mahkeme kayıtları bu belgesele ayrı bir derinlik katıyor. Şaşırtıcı.

BİKRAM

Yoga eğitmeni Bikram'ın, ülke genelinde yayılan ünü katlanarak çoğalır. Bu durum çeşitli skandalları da beraberinde getirir. Etkileyici.

JIM AND ANDY

Jim Carrey'in hayatını kaybeden Andy Kaufman'ı canlandırdığı yapımın kamera arkasındaki görüntülerinden derlenen ve yıllar sonra alınan iznin ardından gün yüzüne çıkan bir belgesel. Jim Carrey'in metod oyunculuğu konusunda zirve yaptığı yapım, yer yer sinir uçlarınızla oynayabilir.

STAND UP

GOD / GONE WİLD

Fransız komedyen God, ilk kez ingilizce bir gösteri yapıyor. Ve İngilizce'nin zorluğu ve Amerikalılarda saptadığı çeşitli gariplikleri konu ediniyor.

DANİEL SLOSS / LİVE SHOWS

Genç komedyen Daniel, iğneleyici dili ve gerçekleri yüzümüze tokat gibi çarpan konu başlıkları ile ofansif mizahı harmanlıyor.

Yorumlar (0)
30°
parçalı az bulutlu