PSG'den Türkiye'de dev altyapı yatırımı

Fransa'nın ünlü kulübü Paris Saint Germain Türkiye'de açacağı futbol akademisinin tanıtımını yaptı. 15 ilde açılacak akademilerde 200 tenkinik adam ile 200 teknik ekip çalışacak

PSG'den Türkiye'de dev altyapı yatırımı

Fransız kulübü Paris Saint-Germain'in Türkiye'de kurduğu futbol akademisinin açılış lansmanı İstanbul'da yapıldı. Organizasyona PSG Akademi Türkiye Sorumlusu Nihat Uğurlu, Paris Saint-Germain Ortadoğu ve Katar Sorumlusu Fabian Dilem, PSG Kulübünü Dünya Temsilcisi Miguel Pauleta ve PSG Akademi Direktörü Nadia Benmokhtar katıldı. Birçok futbol yıldızını kadrosunda barındıran Fransız takımı Paris Saint-Germain, geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbul'da açtığı futbol akademisi ile 4-18 yaş arasındaki çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Marka değerini ve örnek eğitim metodolojisini tüm Türkiye'ye yaymak isteyen Paris Saint Germain Türkiye ekibi, 15 farklı ilde futbol akademisi açmak için hazırlanıyor. Türkiye üzerinde 15 ilde açılacak olan futbol akademileri ile toplam 250 teknik direktör 200 teknik ekip çalışacak.
UĞURLU: "TÜRK FUTBOL DÜNYASINA HİZMET ETMİŞ OLACAĞIZ"
PSG Akademi Türkiye Sorumlusu Nihat Uğurlu,"Türk futbol dünyasının öz kaynaklara yönelmesi gerekiyor. Futbolcu yetiştirmek, geliştirmek ve Türk futbolunun kalitesini artırmak amacıyla dünyanın en iyi futbol kulüplerinden biri olan Paris Saint-Germain ile işbirliğine girdik. Türkiye, Paris Saint-Germain futbol akademisi Dünya'daki diğer 15 akademiler arasında en dikkat çeken akademi olarak kendini gösterecek.Türk futbol dünyasının 3 büyükleri toplam giderlerinin sadece yüzde 1,5'ini altyapı faaliyetleri için harcamakta. Finansman eksikliği beraberinde tesisleşme yetersizliği, kaliteli antrenör, beslenme uzmanı, tesis yöneticisi eksikliği yaratmakta. Kulüplerin borçları, milli takımın başarısızlıkları, genç yeteneklerin yetişmemesinin en büyük nedeni altyapı eksiklikleri. Hedefimiz 15 şehirde toplam 3.500 öğrenciye ulaşmak. Bunun içinde 250 antrenör ile çalışacağız. 4-16 yaş gruplarını iyi tanıyan kişisel gelişim uzmanları, beslenme uzmanları ile birlikte yol alacağız. Kuracağımız ekosistem ile Türk futbol dünyasına hizmet etmiş olacağız" şeklinde konuştu. 

BENMOKHTAR: "TÜRKİYE'DEKİ EN İYİ PARTNER İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ"
PSG Akademi Türkiye Direktörü Nadia Benmokhtar, Türkiye'de yapılan bu iş birliğinden dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Paris Saint-Germain' in Dünya'da 80 akademisi var ve birkaç aydır bu akademiler arasına Türkiye de eklendi.Ailemiz 12 bin öğrenciden, 250 hocadan oluşmaktadır. Paris Saint- Germain metodolojisinde hocaların önemi çok fazla. Bu seyahatten sonra iki şeyden emin oldum. Birincisi, buradaki öğrenciler üst seviyede futbolcu olamasalar bile üst seviyede vatandaş olacaklar. İkincisi, PSG her zaman en iyisini ister ve Türkiye'deki en iyi partner ile beraber çalışıyoruz. Son olarak, umarım bu sene PSG Şampiyonlar Ligi'ni kazanır. Kim bilir belki bir gün Neymar'ın da yolu Türkiye'den geçer. Bu bahsettiğim iki konudan emin değilim ama çocuklarımızın emin ellerde olduğundan çok eminim" şeklinde konuştu.
PAULETA: "ÇOK TUTKULU BİR ÜLKE" 
Türkiye'nin önemli bir futbol ülkesi olduğunu vurgulayan Pauleta, "Paris Saint- Germain çok özel bir takım ve bu takımın markası olmak Dünya Elçisi olmak benim adıma çok keyifli. PSG Akademisi'nin elçisi olmak çok önemli benim açımdan çünkü 13 binden fazla oyuncumuz var. Şu an Türkiye'de 300 öğrencimiz var ama bu sayıyı arttırmamız lazım. Benim bir hayalim vardı. Hayalim futbolcu olmaktı. Onu gerçekleştirdim. İkinci bir hayalim vardı. PSG forması giymek. Onu da gerçekleştirdim. Umarım Türkiye'deki sporcularımızda gerçek hayallerine ulaşır. Herkese teşekkür ederim. Futbol ülkesinde burada bulunmaktan çok mutluyum" açıklamasını yaptı. Eğitimin önemine değinen PSG Akademi Türkiye Başantrenörü Hamza Gezmiş, "Mayıs ayında bütün dünyadaki PSG okullarının yer alacağı turnuvaya Türkiye'yi temsilen katılacağız. Buradaki hedefimiz en az 1 oyuncuyu PSG alt yapısına kazandırmak. Çok yetenekli ve yeterlilik seviyesi üst düzey oyuncularımız mevcut. 6 aylık sürede 350 sayısına ulaştık" dedi. DHA

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 17:08
YORUM EKLE