Kupa'yı kazanmayı hayal ediyorum

Göztepe Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Türkiye Kupası'nda hedefi en üst noktaya koyarken, “Ligde de 2. sıradaki takımın 7 puan gerisindeyiz” diyerek Avrupa mesajı verdi

Kupa'yı kazanmayı hayal ediyorum

ABDULLAH ÇELEBİ/İZMİRGAZETESİ-Süper Lig'de ikinci yarının ilk maçında 19 Ocak Cumartesi günü Malatyaspor deplasmanına çıkacak Göztepe'de teknik direktör Kemal Özdeş değerlendirmelerde bulundu. Urla Adnan Süvari Tesisleri'nde konuşan Özdeş, 'Kupayı kazanmayı hayal ediyorum' sözleriyle Türkiye Kupası'na verdiği önemi vurguladı. Göz-Göz, Kupa'da son 16 turu ilk maçında Antalya deplasmanından 3-3 beraberlikle dönerken Özdeş, “Türkiye Kupası'nı daha önce kazanmış bir kulübüz. Ülkemizi Avrupa'da temsil etmiş bir camiayız. Şimdi niye olmasın. Ligde de üst sıraları hedefliyoruz. İkinci sıradaki takımın 7 puan gerisindeyiz. Malatya maçını kazanmak üst sıralarda kalmak açısından çok önemli” diye konuştu.

RAHMAN BABA'YI İSTİYORUZ

Antalya'da çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Özdeş transfer çalışmaları ile ilgili olarak, “Chelsea'den sol bek Rahman Baba ile ilgileniyoruz. Serdar Gürler'i kadromuza kattık. Gelecek yıllardaki şampiyonluk hedefinin temelini oluşturacağız. Bunun için kendimi sorumlu görüyorum. Bu demek değildir ki çok büyük değişim olacak. İkinci yarı daha zor olacak. Daha farklı bir takım olmak zorundayız. İki aylık periyotta iyi işler gerçekleştirdik. Herkesten maksimum verim almak istiyorum” yorumunu yaptı. Takımda 16 yabancı oyuncu olduğunu söyleyen Özdeş, “Sayı fazla olunca dışarıda kalan mutsuz oluyor. 14 tanesini listeye yazabiliyoruz. Taraftarın transfer beklentisi normal ama mevcut şartları da düşünmek zorundayız” dedi.

EN DÜZENLİ KULÜBÜZ

Ghilas'ın takıma dönmesini yorumlayan tecrübeli teknik adam, “Bir buçuk yıllık kontratı var. Ücretinde indirime gitti. Bu, burada kalma anlamındaki isteğini yansıtıyor. Kilo fazlası olabilir ama performansını göreceğiz” yorumunu yaptı. 'Göztepe para kazanma kulübü değil” diyen Özdeş şöyle konuştu: “Scarione'nin ciddi maliyeti var. Gitmek istemiyor. Gelecek beklentisi olan oyuncularla donatmak istiyoruz burayı. Para kazanma kulübü değil burası. 15 yabancı ile zor bu. Kadro derinliği açısından Traore'nın sakatlığını düşünerek sol bek istedik. Bu uzun bir yolculuk. Türkiye'nin en düzenli kulübüyüz. Gelecek beklentisi olan oyuncularla devam edeceğiz. Jerome ve ön oyuncularım yeterli.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 18:16
YORUM EKLE