banner30

banner62

Altınordu Kulübünün kuruluşunun 98. yılı kutlandı

SPOR 26.12.2021, 14:42
Altınordu Kulübünün kuruluşunun 98. yılı kutlandı

İZMİR (AA) - Altınordu Spor Kulübü Derneği​​​​​​​ Başkanı Sinan Bezircilioğlu, "Altınordu Spor Kulübü herhangi bir kulüp değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulan ilk kulübüdür." dedi.

Kulübün kuruluşunun yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Bezircilioğlu, Altınordu'nun kuruluşunun 98. yılını kutladıklarını hatırlatarak, “Koca çınarımızın 98. yılını kutluyoruz. Altınordu Spor Kulübü herhangi bir kulüp değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulan ilk kulübüdür. Bu kulübü kuran büyüklerimiz Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran devlet adamlarıdır. Hepsini minnetle anıyorum” dedi.

Altınordu Futbol Akademisi Teknik Direktörü Namet Ateş de Altınordu'nun Türkiye’de tanınan, saygı duyulan bir kulübe dönüştüğünü hatırlatarak, "Bizim sporcularımızın yurt dışında hem Altınordu ismini hem de Türkiye ismini duyuracağına ve duyurmak için elinden geleni yapacağına onlar adına ben söz veriyorum." dedi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından törene katılanlar 1970 yılında Kordonboyu'nda denize uçan bir minibüsün içinden üç kişiyi çıkarırken hayatını kaybeden Altınordulu basketbolcu Erdoğan Çengel adına denize karanfil bıraktı.

Törenin ardından Altınordu Futbol Akademisi sporcuları, Konak Diş Hastanesi önündeki kurucu başkan Süleyman Ferit Eczacıbaşı'nın heykeline karanfil koydu.

Yorumlar (0)
banner66