Almanya'da İzmir rüzgarı

Pınar Karşıyaka'nın Almanya deplasmanında oynadığı Würzburg maçında salonda İzmir'in tanıtım filmi yayınlanırken, Başkan Turgay Büyükkarcı, “İzmir'in adını dünyaya duyururken yalnız kalmak istemiyoruz” dedi

Almanya'da İzmir rüzgarı

İzmirGazetesi-Pınar Karşıyaka, FIBA Europe Cup'ta Oliver Würzburg maçı için gittiği Almanya deplasmanında İzmir rüzgarı estirdi. Yeşil-kırmızılı yönetim, Würzburg S.Oliver Arena’daki maçtan önce, devre arasında ve karşılaşma sonunda İzmir’in tanıtım filmini barkovizyondan tüm salona gururla izlettirdi. Tanıtım filminde kentin nüfusu, üniversite sayısı, öğrenci sayısı, tarihi ve kültürel alanları başta olmak üzere şehirle ilgili birçok bilgi paylaşıldı. Şimdiye kadar Avrupa'da 200'ün üzerinde maça çıkarak İzmir'in adını duyuran Kaf-Kaf, bu tanıtım ile de Almanya'da gurur yaşattı.

BÜYÜKKARCI'DAN ÇAĞRI VAR

Başkan Turgay Büyükkarcı, filmi gururla izlediklerini vurgulayarak, “100'den fazla maç için Avrupa'nın birçok kentinde parkede boy gösterdik. Tüm salon İzmir’i yakından tanıdı. İzmir’in sesini her yerde basketbol takımımızla duyurmaya devam ediyoruz. Bu yolda Sivil Toplum Örgütleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Belediyeler ve siyasilerden destek bekliyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederken de formamızda EXPO’nun tanıtımını yaptık. Tanıtımın en güzel ve hızlı yolu spordan geçiyor. Pınar Karşıyaka olarak İzmir’in ismini Avrupa’da sürekli, istikrarlı ve başarıyla duyururken yalnız kalmak istemiyoruz” dedi.

RAKİP BEŞİKTAŞ

FIBA Europe Cup'ta Würzblurg'a 104-91 mağlup olmasına rağmen bitime 1 maç kala son 16'ya kalan Pınar karşıyaka, Tahincioğlu Basketbol Ligi'nde yarın (12 Şubat Cumartesi) saat 15.15'te Beşiktaş Sompo Japan'ı ağırlayacak. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda oynanacak müsabakanın bilet fiyatları tam 35, öğrenci 15 TL olarak belirlendi. İl Güvenlik Kurulu kararıyla salona Beşiktaş seyircisi alınmayacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:15
YORUM EKLE