Koca'dan İzmir ve üç ile uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir, Adana, Mersin ve Hatay İl Sağlık Müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Söz konusu illerde sabit vaka artışının olduğunu ve ağır hasta yükünün arttığını dile getiren Bakan Koca, illerin hastane doluluk oranlarını da paylaştı.

SAĞLIK 08.12.2020, 23:27
468
Koca'dan İzmir ve üç ile uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, " İzmir, Adana, Mersin, Hatay Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla online görüşerek durumu tekrar gözden geçirdik. Bu illerimizde sabit vaka artışı var, ağır hasta yükü artıyor." ifadesini kullandı.Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İzmir, Adana, Mersin ve Hatay illerinin valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla video konferans yoluyla görüşerek son durumu tekrar gözden geçirdiklerini bildirdi.

 "ARA VERMEDEN MÜCADELEYE DEVAM EDELİM"

Bu illerde sabit vaka artışı olduğuna ve ağır hasta yükünün arttığına dikkati çeken Koca, şunları kaydetti:

"Sırasıyla Hatay, Mersin, Adana ve İzmir'de risk devam ediyor. İzmir'de yatak doluluk oranı yüzde 59, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 83. Adana'da yatak doluluk oranı yüzde 62, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 81. Mersin'de yatak doluluk oranı yüzde 58, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 84. Hatay'da yatak doluluk oranı yüzde 64, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 89. Yerel ilave tedbirler hızlı ve zamanında devreye girince sonuç almak daha kolay. Sorumluluk hepimizin. Ara vermeden mücadeleye devam edelim, birlikte kazanacağız."

Yorumlar (0)
hafif yağmur
banner29