4 ilde vaka sayıları düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli İl Sağlık Müdürleri ile yaptığı toplantının ardından açıklamada bulundu. Söz konusu 4 ilde günlük vaka sayılarında düşüş olduğu belirten Koca, "Ancak hastane ve yoğun bakımlarda hasta yükü devam ediyor" uyarısında bulundu.

SAĞLIK 12.12.2020, 00:46
350
4 ilde vaka sayıları düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdi.Toplantının ardından Bakan Koca, 4 ilde salgının son durumunu açıkladı. Günlük vaka sayısının İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de yüzde 30, Ankara'da ise yüzde 40 düşüşe geçtiğini bildiren Koca, "Ancak hastane ve yoğun bakımlarda hasta yükü devam ediyor. Yoğun bakım doluluk oranı İstanbul'da yüzde 67, İzmir'de yüzde 78, Kocaeli ve Ankara'da yüzde 72." ifadelerini kullandı.

"ARA VERMEDEN MÜCADELEYE DEVAM"

Koca, paylaşımının devamında, "Tedbirlere sıkı uyup elbirliği ile gayret edince, sonuç almak daha kolay. Hepimiz sorumluluğumuzun bilincinde olalım. Ara vermeden mücadeleye devam; birlikte kazanacağız" dedi.

Yorumlar (0)
12°
hafif yağmur
banner29