banner30

banner62

Sürekli'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

POLİTİKA 01.05.2021, 10:00
Sürekli'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Sürekli, mesajında insan emeğinin sadece ekonominin değil sosyal ve manevi hayatın tesisinde de büyük önemi ve birleştirici gücü olduğunu, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ettiğini ifade etti.

1 Mayıs'ı resmi gün ilan eden ve çalışanlara yönelik politikalarıyla 19 yıldır daima emeğin arkasında duran bir anlayışın parçası olmakla onur duyduğunu dile getiren Sürekli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Emek, toprağın işlenerek can bulmasından fabrika bacalarından çıkan dumana, bilimden eğitime ve sağlığa hayatın her alanında tartışmasız bir değerdir. ‘Bir işçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz.’ diyen bir inancın ve medeniyetin evlatları olarak bizler emekçinin hakkını alabilmesi için her zaman taraf olduk. Emekçi kardeşlerimiz için yıllardır hayata geçirdiğimiz tedbir ve teşvikler bunun göstergesidir. Çünkü biz iyi biliyoruz ki daha ileriye gidebilmemizin, hedeflerimize ulaşabilmemizin olmazsa olmaz koşulu emekçilerimizin yarattığı katma değerdir.

Salgınla mücadele ederken de onların haklarını ve mağduriyetlerini gözettik. Kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği gibi desteklerle yanlarında olmaya çalışıyoruz. İşten çıkarma yasağı getirildi ki işverenlere yönelik desteklerle de bu sürecin altından hep birlikte kalkabilmek için çalışıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın ki her şartta emekçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
25°
açık
banner29