banner30

banner62

"Pehlivan, görevini layıkıyla yerine getirmektedir"

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik bir basın açıklaması yaptı.

POLİTİKA 11.08.2021, 11:25
"Pehlivan, görevini layıkıyla yerine getirmektedir"

"Öncelikle CHP Menemen İlçe Başkanlığı seçiminde, İlçe Başkanı olan Ömer Güney'e görevinde başarılar dileriz. Dün, ilçe başkanlığı seçiminde ifade edilen birkaç hususu açıklamak isteriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yapılan yolsuzluklar sonrasında görevinden alınan Belediye Başkanı kendi partilerindendir ve yine bu durumu içine sindiremeyen sağduyulu meclis üyelerinin verdiği oylarla eşitlik sağlanmış ve kurada Sayın Pehlivan Başkan Vekili olmuştur. Yaşanan süreci tüm Menemen halkı bilmektedir. 

Sayın Pehlivan göreve geldiğinden beri gece gündüz demeden ve kimseyi mağdur etmeden görevini layıkıyla yerine getirmektedir. 

İlk olarak belediye emekçilerinin ödenmeyen maaşı ve yıllardır bekledikleri ikramiyeleri yüksek bir meblağ olmasına karşın ödemiştir. Eksik ya da yarım kalan tüm projeler hızlandırılmış, alanında uzman kişiler ve paydaşlarla projeler üretilmektedir. 

Bizleri yobaz, Cumhuriyet karşıtı gibi göstermek isteyenler; bugün Menemen Belediyesi’nin borç batağında olmasının ve 22 yıllık CHP iktidarı döneminde, İzmir metropolüne en yakın ilçelerden biri olmasına karşın Menemenimizin üvey evlat muamelesi görmesinin tek sorumlularıdır.

Yıllardır aynı söylemleri benimseyen CHP; icraatlar üzerinden değil, soyut temsiller üzerinden siyaset yapmaya devam etmektedir. Başkan Vekili ile ilgili oylama   sonrasında yapılan sevinç söylemlerinin, tarihte yaşanan olayla bağdaştırılması abesle iştigaldir. Kendi başarısızlıklarını, bizim üzerimizden siyaset yaparak kapatmaya çalışma girişimleri hep sonuçsuz kaldı. Biz bunu anlatmaktan yorulduk. Siz konuşmaktan yorulmadınız. Lafla peynir gemisinin yürümediğini yıllardır hepimiz tecrübe ettik. Gelin hep birlikte yapılan güzel icraatlara sahip çıkalım, Menemen gönül birliğiyle kalkınsın" 

Yorumlar (0)
27°
açık