Narlıdere’de Ali Engin isyanı

Aday adaylığı başvurusunu Karşıyaka Belediye Başkanlığı için yapan ancak kritik MYK’da adı Çiğli için yazılan, tepkiler üzerine ise Narlıdere’ye çekilen eski İl Başkanı Ali Engin, CHP’de kriz yarattı. CHP Narlıdere İlçe Örgütü’nden tepkili bir grup, basın açıklaması yaparak Ali Engin’in adaylığının geri çekilmesini istedi. Engin ise "Benim için bunların hiçbir etkisi yok" dedi.

Narlıdere’de Ali Engin isyanı

İzmirGazetesi- Dün akşam saatlerinde CHP Narlıdere İlçe Teşkilatı’nda bir araya gelen grup, Ali Engin’in adaylığına tepki gösterdi. Grup adına açıklamayı yapan partili İnci Şimşek, ilçeye ithal aday istemediklerini, Genel Merkez tarafından belirlenen Ali Engin’in yerine daha önce aday adaylığı sürecinde başvuru yapan sekiz kişiden birinin olması gerektiğini söyledi. CHP’li İnci Şimşek, “Narlıdereliler’in adını bile bilmediği, başka ilçede oturan bir adayın atanması, Narlıdere halkının iradesini yok saymıştır. Bugün bu adaletsiz karar karşısında aday adayları ayaktadır, CHP’liler ayaktadır, Narlıdere halkı ayaktadır” dedi. CHP’li grup, açıklamalarının ardından binadan çıkarak kısa süreli yol kapattı.

BENİM İÇİN HİÇ ETKİSİ YOK
Eleştirilerin hedefindeki CHP eski İl Başkanı ve son PM’de adı Narlıdere Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Ali Engin ise İzmirGazetesi’ne konuştu. Engin, CHP Narlıdere Teşkilatı’nın kendisine yönelik bir tepkisi olmadığını savunarak, “Narlıdere’de Hakan Kılıç adlı bir aday adayı arkadaş var. Bu protesto eylemlerini Hakan bey organize ediyor. Ama benim için bunların hiçbir etkisi yok. Dedikleri gibi Narlıdere’nin sorunlarına da uzak değilim. İl başkanlığı yaptım. Narlıdere’yi biliyorum” dedi.

İLÇE BAŞKANI NE DEMİŞTİ
Narlıdere CHP İlçe Başkanı Mehmet Şahin Fırat ise liste açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Ali Engin’e tepki yok. İl başkanlığı yapmış iyi partilidir. Dışarıdan verilen, yerelde olmayan, başvuru yapanlar arasında olmadığı için doğal olarak partililerimizin, aday adaylarımızın tepkileri normaldir” demişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 15:12
YORUM EKLE