Meclisin Vişneli Tayfırı

Bir yıl önce eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından “bu nasıl tatlı ismidir böyle, bizim geleneksel şerbetli tatlılarımız baklavamız, sütlacımız var” diyerek menüden çıkarttığı vişneli tayfır isim değişikliği ile meclis sofralarına yeniden transfer oldu.

Meclisin Vişneli Tayfırı

Bir yıl önce eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından “bu nasıl tatlı ismidir böyle, bizim geleneksel şerbetli tatlılarımız baklavamız, sütlacımız var” diyerek menüden çıkarttığı vişneli tayfır isim değişikliği ile meclis sofralarına yeniden transfer oldu.

Meyveli muhallebi olarak ismi değişen tatlının tarifi aslında çok basit. Dilerseniz meclisin meşhur tatlısını siz de sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Meclis Tatlısı Malzemeleri:

• 1 paket Vişne suyu

• 1 paket Vanilyalı Puding

• 1 Paket bisküvi(burçak da olabilir)

• 5 yemek kaşığı irmik

• 10 yemek kaşığı şeker

Vişneli Tayfır Yapılışı:

Pudinginizi ve vişne suyunuzu  bir tencereye boşaltarak kaynatıyorsunuz. Güzelce kaynadıktan sonra borcamadökünüz ve soğumaya bırakınız. Bu sırada bisküvilerinizi parçalayın daha sonra soğuyan karışıma ilave ediniz. Başka bir tencerede de süt,irmik ve şekeri güzelce kavurun. Rengi koyulaşacaktır. Güzel bir kıvam aldıktan sonra onu da bisküvilerin üzerine dökerek işleminizi tamamlayın. Borcamınızı soğuk bir yerde beklemeye alın ve sıcaklığı ılıktan daha soğuk bir ayara gelince buzdolabına koyup bir gün bekletin. Dilerseniz bu işlemi akşamdan hazırlayıp bir sonraki gün sunum yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER