Kılıçdaroğlu'ndan Tunç Soyer açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir adayı Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer üzerinden yapılan eleştirilere yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Düne kadar iyiydi de İzmir adayı olıunca mı kötü oldu. Yapılan eleştiriler aslında korkunun eseri... Tunç Bey İzmir'i alacak. Babasından dolayı yargılanması da tam bir ortaçağ zihniyeti" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Tunç Soyer açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinde yaşananlarla ilgili, "Aday belirlerken özgürce, rahatlıkla oturup Parti Meclisi'nde (PM) tartışma ortamı yaratıyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, "Bu tartışmaları bazen dışarıya 'CHP'de kavga', 'CHP'de kirz' şu veya bu şekilde bir kaos varmış gibi yansıtıyorlar. Ortada bir kaos yok özgürce  tartışma var. Demokrasi ne zamandan beri kaos olarak tanımlanmaya başlandı" dedi.

İzmir Büyükşehir adayı Tunç Soyer’in babasına ilişkin eleştiriler için ise Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Tunç Bey değerli bir belediye başkanımız. Yani düne kadar iyiydi de İzmir adayı olunca mı kötü oldu. Yapılan eleştiriler aslında korkunun eseri. Acaba Tunç Bey’i nasıl yıpratırız da İzmir’i bir şekilde alırız hesabını yapıyorlar. Hiç öyle hesaplara falan girmesinler. Tunç Bey, İzmir’i alacak. Bir arkadaşımızın devrettiği İzmir’i, bu bayrak yarışında öbür arkadaşımız alacak ve daha ileriye taşıyacak. Tunç Bey’in babasından dolayı yargılanması ise tam bir ortaçağ zihniyeti. Bu bağlamda Aziz Kocaoğlu’nun da söylemi, bizim açımızdan da kamuoyu açısından da çok değerli."

YORUM EKLE