Karşıyaka'nın Doktoru: İlk neşter çevreye!

CHP'nin Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka'da neşteri ilk nereye vuracağını İzmirGazetesi'ne anlattı. 

Karşıyaka'nın Doktoru: İlk neşter çevreye!


Yusuf Tomruk/İzmirGazetesi- Estetik cerrahı olan CHP'nin Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, secim çalışmalarına başladı. Pek çok konuda Karşıyaka'ya yakışacak projeleri olduğunu belirten ve "Ben her şeyi halka danışarak yapmak istiyorum" diyen CHP adayı Tugay, "Birebir görüşmelere ve küçük gruplarla toplantılara başladık. Merkez seçim ofisimizi oluşturuyoruz. Birkaç gün içerisinde onu da açacağız. İlçe örgütümüzde mahalle temsilcilerimizle koordinasyonu sağlayacak görüşmeleri gerçekleştirdik. 2 ay boyunca Karşıyaka'da ziyaret etmedik yer, sıkmadık el bırakmayacağız. İlk önceliğimi çevre temizliği konusunda daha iyi hizmet vermek olacak. Bu konuda çok şikayet aldım. Daha dikkatli bir çalışma yapacak özel ekipler kuracağız. Pırıl pırıl bir Karşıyaka olsun diye uğraşacağız. Aynı şekilde kaldırım işgalleri ve yolların bozukluğuyla ilgili bütün sıkıntıları gelir gelmez Karşıyakalılar'ın talepleri doğrultusunda çözeceğim” dedi.

KENT KOOP GIDA'NIN YAPISI DEĞİŞECEK

CHP'li Tugay, lüks kesime hizmet ettiği öne sürülen ve eleştirilerin hedefinde olan Kent Koop Gıda Market'e ilişkin planını işe şöyle açıkladı: “Şu anda normal bir market havasındalar. Bilindik market zincirlerinden hiç bir farkları yok. Bu şekli doğru bulmuyorum. Ben Kent Koop'u tanzim satış marketlerine çevirerek, kesinlikle piyasa fiyatlarının altında satış yapan yerler haline getirmek istiyorum. İnternet üzerinden satış ve evlere servis hizmetini de ekleyerek mevcut market yapılarını da daha çok depo gibi kullanmayı planlıyorum. Fiyatlar kesinlikle piyasanın altında olacak ve önceli ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak olacak. Lüks tüketimi hedeflemeyeceğiz.”


KANSER DANIŞMA MERKEZİ GELİYOR

Karşıyaka'da yaşlı nüfusun yoğun olduğunu ve evde bakım hizmetine muhtaç çok fazla birey olduğuna dikkat çeken Tugay “ Doktor olmam sebebiyle yaşlılarımızın nasıl bir sağlık yardımına ihtiyaçları olduğunu biliyorum. Evde bakım hizmetiyle ilgili olarak işin içine gönüllüleri de katarak çok geniş çaplı bir ekip kuracağım. Bu ekipler sadece sağlık hizmeti vermeyecek, zaman zaman temizlik ve yemek de yapacak. Evde bakım hizmetlerinde pansumanın, enjeksiyonun ya da tansiyon ölçmenin ötesine geçmek istiyoruz. Yine Kanser hastalarının ailelerine danışmanlık hizmeti de vermek istiyoruz. Bu kapsamda yasal haklarına kadar her şeyi öğrenebilecekleri bir danışma merkezi kuracağız. Çünkü kanserle karşılaşan aileler tam bir yıkım yaşıyorlar. Ne yapacaklarını bilemez hale geliyorlar. Birilerinin yardım etmesi gerekiyor. Türkiye'ye örnek olacak Kanser Danışma Merkezimiz'de konusunda uzman kadrolara çalışacak. Kanser hastaları ve ailelerin psikolojik destek vereceğiz. Kanser hastalarına yol göstereceğiz, doğru tedaviyi almalarını sağlayacak ve morallerini yüksek tutmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 21:45
YORUM EKLE