Karaburun'da aday krizi: 300 partili istifanın eşiğinde!

CHP İzmir'de açıklanan adaylara ilişkin tepkiler dinmek bilmiyor. Partide son olarak Karaburun adayına yönelik itirazlar 300 partiliyi istifanın eşiğine getirdiği iddia edildi. Karaburun İlçe eski Başkanı Bülent Çumçum istifa iddialarının aday kararı yüzünden olduğunu, gerçeği tam olarak yansıtmadığını belirtti.

Karaburun'da aday krizi: 300 partili istifanın eşiğinde!

Yusuf Tomruk/İzmirGazetesi - CHP İzmir'in ilçe adaylarının Bayraklı ve Buca dışında belli olması sonrası Genel Merkez'e tepkiler dinmiyor. Her ne kadar ilçe başkanları, Parti Meclisi'nde alınan kararların arkasında olduklarını açıklasalar da çoğu zaman tabandan gelen tepkileri susturmakta güçlü çekiyorlar. Bu tepkilere bir yenisi de Karaburun'da eklendi. CHP Karaburun'da adayını İlkay Girgin Erdoğan olarak açıklamıştı. İlkay Girgin Erdoğan isminin açıklanmasının ardında 10 yıldır Karaburun Belediyesi'nde meclis üyeliği yapan ve yerel seçimler için aday adayı olan Dinçer Özlüoğlu ile hareket eden yaklaşık 300 CHP üyesinin partiden istifasının an meselesi olduğu iddia edildi. Konuyla ilgili İzmirGazetesi'ne konuşan Dinçer Özlüoğlu “Partililerin ve halkın tepkisini azaltmakta zorlanıyoruz. Karaburun'da benim için büyük bir talep vardı. Aday açıklandığından beri telefonlarım susmuyor. Tepki sadece Karaburun'da yok tüm yarımadada var. Biz demokrasi ve adaleti savunan bir partiyiz. Bize sorulduğunda ön seçim istediğimizi söyledik. Ön seçim yapılmadı. Burada halka da sorulmadı. Anket yapıldı, bu anket nasıl değerlendirildi. Ne muhtarlara soruldu, ne de STK'lara. Partililerin ve halkın tepkisi bu nedendir. Süreci bekliyoruz. Partinin alacağı yeni bir karar olacak diye umuyoruz. Parti Meclisi'nde bazı ilçelerin yeniden değerlendirileceği duyumları alıyoruz. Ancak Bu ilçelerin için Karaburun var mı yok mu bilemiyoruz" dedi.ÇUMÇUM:SIKINTI ADAY TERCİHİ
Toplu istifa iddiaları abartılı bulan Karaburun aday adayı ve İlçe eski Başkanı Bülent Çumçum "İstifa iddiaları abartılı. Şu kadar kişi istifa edecek diyemeyiz. Münferit üye kayıpları olabilir. Ben eski ilçe başkanıyım zaten 476 üyemiz var. Burada sıkıntı aday tercihi üzerinden. Sadece parti üyelerimizden değil halktandan benzer tepkiler duyuyoruz. Karaburunlu aday olarak beni görmek istediğini milletvekilleri ve Genel Merkez'e telefon, mail ve faks yoluyla ulaşarak dile getiriyor. Bizlerde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Karaburun halkı kötü bir değerlendirme yapıldığını düşünüyor. Önümüzdeki PM'den beklentimiz var. İnşallah Genel Merkez halkın ve örgütün isteğine kayıtsız kalmaz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
MESUT ERTEM
MESUT ERTEM - 10 ay Önce

İSYAN EDEN PARTİLİLER HAKLILAR
PARTİYE HİZMETİ DOKUNMUŞ İNSANLARIN
LİYAKATINDAN
GİDİLMEDEN YAPILAN BİR DEĞERLENDİRME.
İZMİR İLÇE ADAYLARINA BAKTIM TEK KADIN ADAY
KARABURUNDAN ACABA ONDANMI YAPTILAR.DİYE
DÜŞÜNÜYORUM

Sezin Taylan
Sezin Taylan - 10 ay Önce

Karaburunda Bülent Çumçum dışında çıkacak her aday sorun olur.Çünkü halkın her kesimine dört yılda ulaşmış ve dokunmuştur,tüm partilerle iyi bir iletişim kurmuştur.Ben de bir süre ilçe başkanlığı yaptım ancak asla bu kadar başarılı olmadım.Onun aday çıkması halinde halkın büyük çoğunluğu ve birçok parti üyesi destek verecek (bunu kendileri ifade ettikleri için bu kadar kesin söylüyorum)

Ayzer Çetintürk
Ayzer Çetintürk - 10 ay Önce

#tekadaybülentçumçum #karaburun #kılıçtaroğlu #duysesimizi #martınsonubahar