İLÇELER SONRAYA KALABİLİR

CHP'de nefeslerin tutulduğu MYK ve sonrasında toplanacak PM'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken, ilçelerin sonraya bırakılabileceği öne sürüldü.

İLÇELER SONRAYA KALABİLİR

İzmirGazetesi- Yerel seçimlere yaklaşık 2 aylık bir süre kala CHP'de halen adaylık bilmecesi çözülemedi. Günlerdir İzmir kamuoyunun kilitlendiği bugünkü MYK ve PM toplantılarında da İzmir'in ilçeleriyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmayacağı öne sürüldü. Nefeslerin tutulduğu MYK ve sonrasında toplanacak PM'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken, ilçelerin sonraya bırakılabileceği ifade edildi.

BAZI İLÇELERDE KRİZ AŞILAMADI

Başta İstanbul'un Kartal, Kadıköy, Beşiktaş, Şişli ve Bakırköy ilçeleri ile Ankara ve İzmir'in birkaç ilçesinde önemli anlaşmazlıklar olduğu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP kurmaylarının tercihlerini henüz netleştiremediği belirtildi. Saatler süren görüşmelere rağmen listeler üzerindeki krizin aşılamaması nedeniyle İzmir'in ilçelerinin sonraya bırakılması görüşünün ağırlık kazandığı aktarıldı.

OTELLERE KAMP KURDULAR

Bu arada, kritik toplantılar nedeniyle, görevli olmayanların haricinde CHP Genel Merkezi'ne giriş çıkışlar yasaklanırken, özellikle İzmir'den çok sayıda aday adayının da beraberindekiler ile birlikte Ankara'nın çeşitli semtlerindeki otellere kamp kurduğu, gelen haberleri an an takip ettiği öğrenildi. Üst düzey bir CHP yetkilisi, "Her otelde İzmir'den bir grup kampta. Tunç Soyer bir yerde, Abdül Batur'lar başka yerde. Çeşme ekibi bir tarafta, Güzelbahçe başka yerde. Umarız bu süreç daha fazla uzamaz ama uzayacak gibi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 12:39
YORUM EKLE