DSP BOMBASI!

CHP'de listede kendisine yer bulamayan küskün belediye başkanları için DSP formülü ortaya atıldı. Küskünlerin CHP Genel Merkezi'ne bayrak açıp DSP'den aday olacağı iddia edildi. DSP'nin bu konuda girişimlere başladığı öne sürüldü.

DSP BOMBASI!

İzmirGazetesi-CHP'de kritik MYK'nın ardından sızan aday listesi önce İstanbul'u ardından İzmir'i karıştırdı. Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Güzelbahçe gibi yerlerde gösterilen adaylar teşkilatlarda ve bazı partililerde memnuniyetsizlik yaratırken İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gibi CHP İl Başkanı Deniz Yücel'in de istifanın eşiğinde olduğu öne sürüldü. Yücel ise istifa iddialarına yönelik herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan gazeteci Gürkan Hacır, İl Başkanı Yücel'in kendisine istifayı düşünmediğini söylediğini aktardı.

DSP FORMÜLÜ

Ayrıca, listede kendisine yer bulamayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Buca Belediye Başkanı Leven Piriştina, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ile ilgili de çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Bu isimlerin CHP yönetimine rest çekip DSP'den aday olabileceği iddia edildi. DSP'nin de bu konuda girişimlerde bulunduğu öne sürüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysen tomruk
Aysen tomruk - 8 ay Önce

Neden olmasın dsp var vatan var saadeet var hdp olmasında

SIRADAKİ HABER