CHP'de gözler Ankara'da... Kritik PM öncesi son kulisler

CHP'de gözler Ankara'da... Kritik PM öncesi son kulisler


Yusuf Tomruk/İzmirGazetesi- CHP'de Bayraklı ve Buca belediye başkan adaylarının da belli olacağı kritik Parti Meclisi (PM) toplantısı yarın saat 14.00'de yapılacak. Kritik PM'de beklenen iki ilçenin yanı sıra başka ilçelere yönelik değişikliklerin de yapılabileceği ifade ediliyor. Başta, Ali Engin'in aday gösterilmesi sonrası hareketli günler geçiren Narlıdere olmak üzere, CHP ilçe teşkilatında çok sayıda istifanın yaşandığı Karaburun ve büyük bir sürprize imza atılan Bornova'da değişim beklentileri dillendiriliyor.

ÇUMÇUM İSMİ ÖNE ÇIKTI

Buca ve Bayraklı'nın yanı sıra bu 3 ilçede adayların değişme ihtimalinin olduğu, ancak son kararı yine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve PM'nin vereceği belirtiliyor. 16 Ocak'taki MYK'da kabul edilen listenin PM'de ciddi değişikliklere uğramış olması, bu 3 ilçeyle ilgili beklentileri de güçlendiriyor. Bu üç ilçeden özellikle Karaburun'da eski ilçe başkanı Bülent Çumçum isminin öne çıktığı, Narlıdere'de rahatsızlık yaratan Ali Engin isminin yeniden değerlendirmeye alınabilme ihtimalinin olduğu aktarılıyor.

EBSO FAKTÖRÜ İŞE YARAYACAK MI

Öte yandan, birbirinden güçlü aday adaylarının yarıştığı yeni kent merkezi Bayraklı'da ismi MYK'dan geçen fakat PM'den onay alamayan Cevat Durak'ın yeniden gündeme gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Durak'ın Kılıçdaroğlu'nun adayı olduğu, geçen PM'de onay alamamasının Genel Merkez tarafından üzüntüyle karşılandığı öğrenildi. Bu arada, bir diğer Bayraklı aday adayı Barış Erel'in durumu da merak konusu oldu. Önceki gün EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Erel için devreye girdiğini açıklamış ve bizzat Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüğünü duyurmuştu.

PİRİŞTİNA YENİDEN

Bayraklı adayı gibi MYK'dan geçip PM'de çizik yiyen Buca adayı Aydoğan Hepdemirgil'in durumu ise belirsizliğini koruyor. CHP kulislerinde, Hepdemirgil'in isminin bu kez PM'de gündeme gelmeyeceği öne sürülürken, bu kez mevcut Başkan Levent Piriştina'nın isminin öne çıkabileceği iddia ediliyor. Açıklanan liste sonrası Buca'da Piriştina için yapılan kampanyaların yankı bulduğu, PM'de çetin tartışmalar yaşanabileceği kaydediliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 18:27
YORUM EKLE