Bornova’da “Beşyıldız” sesleri

Bornova AK Parti’de istifa sonrası siyasi belirsizlik devam ederken, ilçe başkanlığına kimin atanacağı merakla bekleniyor.

POLİTİKA 08.01.2021, 09:56
20
Bornova’da “Beşyıldız” sesleri

Mevcut yönetimden birkaç ismin resmen adaylıklarını açıklarken, bazı isimler ise beklemede. Parti kulislerinde ise, “Atanacak başkanın hem siyasi otorite hem Bornova kamuoyunda kabul görmesi ve ilçeyi yeniden derleyip toparlaması” beklentisi hâkim. Öte yandan, tanıdık, eski ve yeni yönetimlerin konuşulduğu bir ortamda partiye yakınlığı, siyasi duruşu ve iş dünyasındaki başarılarıyla konuşulan bir isim daha gündeme düştü. O isim, spor ve ekonomi camiasının yakından tanıdığı Hakan Beşyıldız. Hem iktidar kanadına hem muhalefet tarafıyla önemli dostlukları bulunan, özellikle doğma-büyüme Bornovalı olması sebebiyle de ilçenin yapısını iyi bilen bir isim olan Beşyıldız’a ısrarla “aday ol” baskılarının yapıldığı konuşuluyor. Ayrıca, teşkilat kanadında da “mevcut isimlerin dışında bir isim olur" kanaati ağır basıyor.

Konuyla ilgili Hakan Beşyıldız ise kendisinin böyle bir düşüncesi olmadığını, Bornova ve İzmir için büyük önem arz eden ismin, genel merkez ve il tarafından değerlendirilmesi gerektiğini, herkesin de buna saygı duyması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Yorumlar (0)
12°
hafif yağmur
banner29