Başkan Sürekli A Takımı'nı açıkladı: Listede kimler var?

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli yeni yönetim kurulunu yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.

Başkan Sürekli A Takımı'nı açıkladı: Listede kimler var?

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli yeni yönetim kurulunu yaptığı basın toplantısıyla açıkladı.
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, titiz bir çalışmanın sonunda hazırlandığını belirttiği 50 kişilik yeni yönetim kurulu listesini açıkladı. Sürekli, "Önümüzdeki 4 yılı yeniden yapılanma ve şahlanma dönemi olarak geçireceğiz. İzmir politikaları ve kentin sorunları üzerinde ortak çalışmalar yapacağız" dedi.
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, yeni yönetim kurulu listesini İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Toplantıya AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ ve İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan ile çok sayıda partili katıldı. Göreve 35 gün önce atandığını belirten Sürekli, titiz bir çalışmanın ardından yönetim kurulunu belirlediklerini ifade etti. Listeyi oluştururken 6-7 bin kişinin görüşünü aldıklarını anlatan Sürekli, ilk kez 2 bin 710 partili ile telefonda tek tek görüşerek anket çalışması yaptıklarını söyledi. İzmir il yönetiminden talep ve beklentileri sorduklarını dile getiren Kerem Ali Sürekli, yönetimde kimleri görmek istediklerini sorduklarını söyledi. Sürekli şöyle konuştu:
"Mahallelerdeki sorunları sorduk. Bu anket bundan sonraki çalışmalarımıza da yön verecek. Yedekler konusunda genel merkezden yetki aldık ve bugün yedek yönetimi açıklamayacağız. Çünkü tam olarak oluşmadı. Fayda sağlayacak isimleri değerlendireceğiz. Herkes görev almak istiyor. Biz 50 asil belirledik. Yüzlerce özgeçmiş var. Ama yedeklerle birlikte 75 kişi görev alacak. Kadın kolları ve gençlik kollarından isimlere yer verdik."
“YAPILANMA VE ŞAHLANMA DÖNEMİ”Listeyi hazırlarken son başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve eski bakan Nihat Zeybekci ile istişarelerde bulunduklarını anlatan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, partinin kurucularıyla görüşerek bazı kararlar aldıklarını kaydetti. Herkesin talebini karşılamanın mümkün olmadığına dikkat çeken Sürekli, "İşlevsel bir yüksek istişare kurulu oluşturacağız. Önümüzdeki 4 yılı yeniden yapılanma ve şahlanma dönemi olarak geçireceğiz. İzmir politikaları ve kentin sorunları üzerinde ortak çalışmalar yapacağız" dedi.
Yönetimde yer alamayan partililerle sürekli iletişim halinde olacaklarını anlatan Sürekli, iki yıl sonra kongre olduğunu hatırlatarak, önümüzdeki dönemde farklı isimlere görev verilebileceğini dile getirdi. Sürekli, İzmirliler olarak İstanbul'da Binali Yıldırım'a destek konusunda çalışmalar yapacaklarını da vurguladı.
”Kerem Ali Sürekli, listedeki isimleri tek tek okuyarak basın mensuplarına tanıttı. Listede 35 yaş altında 13 kişinin yer aldığını belirten Sürekli, "Listemizde 13 partili kadın kontenjanından yer aldı. En genç yönetim kurulu üyemiz 1996 doğumlu üniversite son sınıf öğrencisi Nur Çimen oldu. En deneyimli isim ise 1961 doğumlu İbrahim Derici oldu. Listelerde İzmirlilik ön planda" dedi.
Listede 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan bazı isimler göze çarptı.
Bayraklı Belediye Başkan adayı Ali Aslan ve Seferihisar Belediye Başkan adayı Hamit Nişancı bunlar arasında yer aldı.
Listede ayrıca eski İl Kadın Kolları başkanı Gözde Keskin, eski İl Gençlik Kolları başkanı ve İzmir milletvekili adayı listesinde yer alan Bilal Kırkpınar, kurucu il başkanı İsmail Katmerci'nin oğlu Furkan Katmerci, İzmir Eski millet vekili Tevfik Ensari’nin oğlu Münir Ensari, İzmir milletvekili adayı Koray Battal ve Fatih Reha Yavuzerkam ile eski il yöneticisi Nilüfer Karadal yer aldı.

İŞTE AK PARTİ İZMİR’İN YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Ahmet Şimşek

Ali Aslan

Ali Mete Karagöz

Aykut Dikencik

Bilal Kırkpınar

Bora Ersan

Burçin Oğuz

Bülent Bademci

Cenk Özen

Deniz Doğan

Dilaver Kişili

Elif Özüm

Emrullah Duran

Emrun Sulayıcı

Erkan Özkan

Fatih Dinçer

Fatih Reha Yavuzer Kam

Fatma Merve Berber

Feyim Özçelik

Furkan Katmerci

Gözde Keskin

Gülay Sayın

Ayşe Cankurtaran

Gülşen Gezici

Hamit Nişancı

Hayrettin Uçak

Hikmet Kaya

İbrahim Derici

İbrahim Halil Ölmez

Koray Battal

Kudret Karaçelik

Levent Duru Başaran

Mehmet Kocaağa

Mustafa Kandil

Mustafa Gedikoğlu

Münir Ensari

Nail Kocabaş

Neslihan Kavun Akay

Nil Güneri

Nilüfer Karadal

Nur Çimen

Sefa Şahin

Selim Kalemci

Semiha Paçacı

Rafet Uslu

Tuğrul Emre Kaya

Uğur Türkan

Yusuf Gültekin

Zeynep Şen

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER