Bahçeli: Fırat'ın doğusu temizlenmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, il başkanları toplantısı öncesinde ziyaret ettiği Ülkücü Şehitler Anıtı'na karanfil bıraktı. Bahçeli toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, "Türkiye Fırat'ın doğusunu baştan aşağı temizlemek zorundadır" ifadesini kullandı.

Bahçeli: Fırat'ın doğusu temizlenmeli

İl Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Kızılcahamam ilçesine gelen Bahçeli, otele gitmeden önce Ülkücü Şehitler Anıtı'na yaptığı ziyarette, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua etti ve şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı.

Bahçeli, anıtta bulunan "Gökbörü Otağı"nda bir süre partililerle sohbet etti, daha sonra toplantının yapılacağı otele geçti.

Bahçeli toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları: Siyaset cambazları bırakın yalan ve riya ile oyalansınlar. Biz işimize bakalım, var gücümüzle çalışalım. Dedikoduyla geçirecek zaman yoktur.

15 Temmuzların olmaması için ileri atılmak, derlenip toparlanmak durumundayız. Bu manada mahalli idareler seçimi büyük önem arz etmektedir. Türkiye'nin önünü kesmek isteyenler hazırlık yapıyorlar.

Mahalli idareler seçiminde iç ve dış mihraklara bir ders ve altından kalkamayacakları bir cevabın verilmesini istiyoruz.

Cumhur İttifakı Türkiye'ye tuzak kuranalrı şaşkına çevirecektir.

Önümüzdeki günlerde geriye kalan 220 belediye başkan adayımızı açıklayacağız.

31 Mart 2019'da düşman sevindirmeyiniz, zilleti güldürmeyiniz.

Dava adamı ayıp arayan bir fıtrata sahip olamaz. Mert olacağız, adam gibi olacağız. Boş tribünlere oynamayacağız.

ABD, YPG/PKK'yı himaye altına almak, bu terör örgütlerini Kürt kardeşlerimizin temsilcisi saymak adına karanlık bir kampanyayı tedavüle sokmuştur.

Kürt kardeşlerimizin kan döken teröristlerle bir bağı yoktur. İnanıyorum ki Kürt kardeşlerimiz oyuna gelmeyecektir.

İsrail işin içindedir, malum Körfez ülkeleri de devrededir.

Güvenli bölge tamamen Türkiye'nin kontrolünde olacaksa buna denilecek bir şey yoktur.

Esad rejiminin akıbeti, yeni anayasanın ne zaman yazılacağı meçhuldür. Güvenli bölge tanımıyla kastedilen nedir? Rusya bu işin neresinde?

Türkiye Fırat'ın doğusunu baştan aşağı temizlemek zorundadır.

 (Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın partiden ihraç edilmesine ilişkin), Ortaya koyduğu karar ve görüşler parti tüzüğümüzle uyuşmadığından parti yönetimimizden ihraç edilmiştir.

(Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmeye ilişkin) Bizden talep gitmesi nezaketli olmaz.

Güvenli bölge PKK/YPG'den arındırılmış bölge demektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 16:22
YORUM EKLE