banner30

banner62

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: "Kiraz, engellere rağmen gelişecek"

POLİTİKA 28.09.2021, 19:17
AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli:

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Kiraz ilçesinde engellemelere rağmen hizmetleri sürdüreceklerini bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, AK Parti İzmir İl Başkanlığı Yönetim Kurulu toplantısı, Kiraz ilçesinde gerçekleştirdi.

Kerem Ali Sürekli, burada yaptığı konuşmada, Kiraz’ın gelişmesi için tüm engellere rağmen çalıştıklarını söyledi.

Kiraz ilçesinin ayrımcılığa kurban edildiğini kaydeden Sürekli, şöyle konuştu:

"İlçe halkına nefes aldıracak hastane kriziyle ilgili yaşananlar ortada. Hem sağlık hem toplu konut ihtiyacını karşılayacak bu büyük proje, CHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından engelleniyor. Bu, olacak şey değil. Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım devrede ve kararlıyız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın girişimiyle bu engeli aşacağız. Hizmet üretemeyip, engelliyorlar diyenlere inat; hizmet etmeye devam edeceğiz. Kiraz engellere rağmen gelişecek."

Kiraz Devlet Hastanesi için düğmeye basıldığını aktaran Sürekli, şu ifadeleri kullandı:

"Arkacılar Mahallesi'nde yapımı planlanan; içinde hem 75 yataklı hastaneyi hem de konut ve okul alanını barındıran projeyi yargı yoluyla durdurarak Kiraz'a ihanet ediyorlar. Hiçbir haklı gerekçeleri yok. Bu, bölgenin en hayati ihtiyacı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığını engellemesine rağmen, biz yılmıyoruz. Bu hizmetleri ne yapıp edip hayata geçirmek için çalışıyoruz. Takipteyiz… İzmir Milletvekilimiz ve Genel Başkan Vekilimiz Binali Yıldırım devrede. İmar planları düzenlenerek yeniden askıya çıkıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın girişimleriyle bu yatırımı mutlaka hayata geçireceğiz."

Yorumlar (0)
17°
açık