banner30

banner62

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

POLİTİKA 22.04.2021, 18:15
AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Sürekli, mesajında, istiklal ve istikbal davasında milli iradenin dışında ve üzerinde hiçbir güç olamayacağını belirtti.

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin 23 Nisan 1920'de TBMM'nin kurulması ile ete kemiğe büründüğünü kaydeden Sürekli, "Hakimiyetin millete teslim edildiği bu adım; destan yazılan bir İstiklal Harbi'nin ve Cumhuriyetin kuruluşunun en güçlü dayanağı olmuştur. O gün; bize bu vatanı, bayrağımızı ve Cumhuriyeti armağan eden irade; kayıtsız şartsız bugün de en büyük güvencemizdir. Bu emanete sahip çıkarken ve ülkemizin geleceğini örerken; milli iradenin dışında ve üzerinde hiçbir güç, hiçbir dayanak ve vesayet bizim rehberimiz olmamıştır, olmayacaktır. Gazi Meclisimiz; her koşulda darbecilere, hainlere ve vesayet odaklarına karşı kalkan olmuştur. Milli iradenin üstünlüğü ilkesinden ve demokrasi mücadelesinden taviz vermeden kararlı duruşunu korumuştur." ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı çocuklara hediye etmesinin çok anlamlı olduğuna işaret eden Sürekli, şunları kaydetti:

"Çocuklarımız, Cumhuriyeti ve milli hakimiyeti tüm kökleri ve kazanımları ile geleceğe taşıyacak değerlerdir. Güçlü Türkiye hedefiyle verdiğimiz mücadeleyi büyütecek tomurcuklardır. Çocuklarımız, yarınlarımızdır, umudumuzdur. Milli değerlerimizi, birlik beraberliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü yarına taşıyacak olan onlardır. Bizlerin görevi bu bilinçte nesiller yetiştirmek, onların yüzlerini güldürmektir. Çünkü çocukların gülümsediği bir dünya, tüm yüzlerin gülümseyeceği bir geleceği vadetmektedir. Milletimizin iradesi ve çocuklarımızın ışığından aldığımız güçle; ülkemizin ve devletimizin bekası için çalışmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
banner29