banner30

banner62

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

POLİTİKA 28.10.2021, 17:30
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sürekli, mesajında, cumhuriyetin sadece bir idare şekli değil esaret altındaki, yokluk içindeki bir milletin tüm dünya mazlumlarına örnek bir varoluş mücadelesinin tacı olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin dünyanın zilleti karşısında diz çökmemiş Türk milletinin eseri olduğunu ifade eden Sürekli, mesajında şunları kaydetti:

"Ülkemizin köklü tarihi, kadim devlet geleneği üzerine, modern medeniyet hedefi ile kurulan cumhuriyet, en büyük kazanım ve en kıymetli değerimizdir. İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk Cumhurbaşkanı sıfatıyla meclise hitabında söylediği, 'Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında tuttuğu yere layık olduğunu eserleriyle ispat edecektir.' sözlerini hatırlatmak isterim. Öyle ki bize düşen ve 19 yıldır yapma gayreti içinde olduğumuz; layık olduğumuz yer için çalışmaktır. Milli iradeyi, milli egemenliği hedef alan ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne kasteden her girişimin karşısında başımız dik olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet hedefleri doğrultusunda çalışmaya, eserler vermeye devam edeceğiz."

Sürekli, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet var olacağını belirterek, tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Yorumlar (0)
banner66