banner30

banner62

19.03.2021, 10:36 72

Plot Twist'in en iyi örneklerinden - Kağıttan Hayatlar

Ayla, Müslüm ve Türk İşi Dondurma filmlerini yönetmesiyle adından sıkça söz ettiren Can Ulkay, 2015 yılındaki Delibal filminden sonra Hakan Muhafız dizisiyle boyut atlayan, 6 yıl aradan sonra yeni bir uzun metraj film ile sevenlerini selamlayan Çağatay Ulusoy ve evlerimize çöldeki bir vaha gibi çat kapı giren Netflix. Hepsini bir araya getirince gerçekten seyir zevki yüksek, tempolu ve yer yer sağında solunda mendil aratan bir filmin ortaya çıkması kaçınılmazdı. 

Filmin senarist koltuğundaki kişi Saygı ' Bir Ercüment Çözer Dizisi ' , 46 Yok Olan,  Behzat Ç. gibi başarılı yapımlarına aşina olduğumuz bir isim Ercan Mehmet Erdem, Mahmut ile Meryem, Yol Arkadaşım 1-2, Sonsuz Aşk, Delibal ve Şampiyon gibi sevilen filmleri bizlere başka bir gözden aktaran ve Kağıttan Hayatlar filminin de sinematografik bağlamda iyi bir yere oturmasını sağlayan ise, Serkan Güler.

Filmin genel olarak işlemek istediği tema elle tutulur. Işık kullanımı oldukça iyi, kadrajlar ve verilmek istenen mesajlar tam yerini buluyor. Çağatay Ulusoy'un hastahane sahnesindeki tek bir hareketi bile canınızı yakarken, Ali'ye yüzme öğretirken ki anı hüzne boğabiliyor. 

Plot Twist denemesinin başarılı olduğu iyi Türk yapımlardan biri diyebiliriz. Çağatay Ulusoy'un kariyer yönetiminin ne denli doğru yapıldığının da kanıtı ayrıca. Yükselen grafiğini umarız Yeşilçam konulu yeni projesiyle koruyabilir. Son sözümüz Turgay Tanülkü için. Resmen o rol için biçilmiş kaftan. Daha ne olsun. 

Kesinlikle tavsiye ediyoruz. İyi seyirler.

Yorumlar (0)
21°
açık