banner30

banner62

Ödemiş’te kaybolan dağcılar Jandarma’nın HATU Timi ile bulundu

İzmir’in Ödemiş ilçesinde 5 sivil vatandaşın izinsiz olarak dağcılık yapmak maksadıyla gittiği ve kaybolduğu ihbarı 112’ye bildirildi. Saat 13:00 civarında 112’ye bildirilen dağcılar için İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in talimatıyla İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından bölgede arazi arama tarama faaliyetleri gerçekleşti.

ÖZEL HABER 07.02.2021, 21:27 07.02.2021, 21:31
Ödemiş’te kaybolan dağcılar Jandarma’nın HATU Timi ile bulundu

Arama kurtarma çalışmaları sonucunda kayıp olan şahıslara ulaşıldı. Şahıslardan 2’si yaralı olarak bulundu. Yaralılardan birinin düşme sonucu bir yaralının bacağı kırılmış, diğer yaralının belinde ve yüzünde hafif derecede yaralanma tespit edildi. Diğer 3 kişinin ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Yaralı şahıslardan bacağı kırılan 60 yaşlarında bulunan R.K.’nın kurtarılması için Aydın Jandarma Filo Komutanlığı’ndan bir adet genel maksat helikopteri, Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’ndan bir Jandarma Helikopterden Atma Toplama Uzmanı (HATU), Ödemiş ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Afad ekipleri görevlendirildi. Yaralı şahıs emniyetli bir şekilde helikopterle bölgeden alınarak Ödemiş Devlet Hastanesine sevk edildi.

Arama kurtarma esnasında Jandarma Helikopterden Atma Toplama Uzmanı (HATU) Timi’nin Türkiye’de ilk kez kullanıldığı vurgulandı.

Yorumlar (0)
19°
açık