banner30

banner62

Manisa'da sağlık yetkilileri yargılanıyor

ÖZEL HABER 12.01.2022, 21:20
Manisa'da sağlık yetkilileri yargılanıyor

İzmir Bölge İdari Mahkemesi ve Manisa'nın Mülkü Amiri Valilik alacaklı olan kişinin ücretini ödeyin diyor, Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan bazı yetkililer yargıya kafa tutuyor. İzmir Bölge idari mahkemesi, Devletin Yargısı ve Manisa Valiliği bu mağdur olan kişinin ücretini ödeyiniz diye talimatlar veriyor bu kendini bilmez kişiler Yargıya kafa tutuyor. Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde, skandalların ardı arkası kesilmiyor.Biz Muhabirler bu çirkin olayları yazmaya bıktık,onlar bir türlü yolsuzluk yapmaktan bıkmadılar. Manisa Devlet Hastanesinde çalışan, Rüştü Ufuk Gıcı hak etmiş olduğu ücreti alamayınca, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekcesinde bulundu. Savcılık soruşturmasından sonra konu Manisa 9.Asliye Ceza Mahkemesine taşındı.

"Manisa İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, görevini kötüye kullandığı iddiasıyla mahkemelik" oldular.

Manisa Devlet Hastanesinde V.H.K.İ olarak çalışan, iş güvenliği uzmanı Rüştü Ufuk Gıcı Manisa İl Sağlık Müdürlüğünce hakkı olan ücretini verilmeyince mahkemelik oldu.Manisa 1.idare mahkemesince yapılan yargılama neticesinde mahkemenin 04.03.2020 tarih 2020/106 sayılı kararı ile davanın kabulü ve ödenmesi gereken hakedişin gereken tarihten itibaren işletilecek yasal faizi ile birlikte Rüştü Ufuk Gıcı'ya ödenmesi karar verildi.Ancak Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yasa ile öngörülen 30 günlük süre içerisinde hiç bir ödeme yapılmadığı için, mağdur olan Rüştü Ufuk Gıcı konuyu, İzmir bölge idaresi mahkemesine taşıdı.İzmir bölge idari mahkemesi 5.idare Dava dairesinin de 25.06.2020 tarihli 2020/545 sayılı kararı ile Manisa Valiliğinin yaptığı istinaf başvurusu reddedilmiş,yine ödeme yapılmayınca müşteki tarafından ödeme ile yetkili görevliler hakkında,”görevi kötüye kullanmak “ iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Cumhuriyet Savcılığı, 4483 sayılı yasa uyarınca Valiliğe başvurup soruşturma izni talep etmiş olup Valilik bu kamu görevlileri hakkında soruşturma izni vermiştir.Cumhuriyet Savcılığınca yapılan soruşturma sonucu iddianame hazırlanmış olup,bu iddianamenin kabulü ile Manisa İl Sağlık Müdürlüğü idari mali işler yetkilileri ; H.K H.S M.M.Ç E.K hakkında “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA” suçlaması ile dava açılmıştır.

Manisa İl Sağlık görevlileri hakkında Manisa 9.Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmalarının devam ettiği belirtildi.Gazetemizin muhabiri Metin Durmaz, Manisa 9.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan, Manisa İl Sağlık Müdürlüğünde çalışan E.K isimli kişiyle röportaj yaptı konu hakkında Rüştü Ufuk Gıcı'nın bizde hiç alacağı olmadığını ve Manisa Valiliği tarafından baskıyla soruşturma izni verildiğini belirtti.

Özel Haber:Metin Durmaz

Yorumlar (0)
banner66