banner30

banner62

13.10.2021, 10:54 150

Leküm Dinüküm Veliye Din

Aslında özgürlükçü laikliğin tam bir anlatımıdır bu ayet. Türkçe anlamı; “ Senin dinin sana, benim dinim bana” demektir. Ben senin dinine karışmam sen de benim dinime karışma.

Devlet ise hiçbirimize karışmasın ve herkese eşit mesafede olsun.

İyi ki Kitabımızda böyle bir ayet var.

Zira; bir seçim sathında AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz dedi ki; (galeyana gelmiş olmalı) oyunuzu bize verirseniz, inanıyorum ki bu sizin ruzi mahşerde beraat belgeniz olacak! Yüce Rabbim kulların oyu ile mi uğraşacak, gülüp geçtik. Düzce milletvekili Fevai Arslan daha ileri gidip; “Allah’ın bütün varlıklarını taşıyan bir Recep Tayyip Erdoğan var.” dedi.

Hadi canım sende Allah’a şirk mi koşuyorsun deyip, öfkelendik.

Bir başka AKP milletvekili Hüseyin Şahin; “Başbakana dokunmak ibadettir. Başbakanın doğduğu şehir kutsal bir şehirdir.” dedi bizler yine hadi canım o kadar da abartmayın falan dedik.

Lakin iktidarın fetvacılarından “Din Alimi!” Hayrettin Karaman öyle bir şey söyledi ki buna gülüp geçmek ya da kızıp gitmek mümkün değil. Hayrettin Karaman şöyle diyor; “İktidara zarar verecekse doğruları söylemek caiz değildir.”

“İslam Din Alimi” olduğuna göre Kitap’ta bir yeri vardır diyorsun ama Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e baktım, aradım taradım, ne böyle bir ayet ne de böyle bir sureye rastlamadım. Aksine Kur’an’ın Nisa suresi 135. ayeti şöyle diyor; “Ey iman edenler kendinizin, anne, babanızın ve yakınlarınızın aleyhine bile olsa adaleti ayakta tutun. Hevanıza (hevesinize) uyup adaletten ayrılmayın.” Bizim Kitabımızda olduğu gibi diğer tüm tek tanrılı dinlerde de yalan söylemenin en büyük günah olduğu yazıyor.

İşin vahim yanı şu ki her konuda fikir beyan eden kendisini İslam otoritesi sayan Diyanet İşleri Başkanından bu konuda ses yok. Çıkıp sen ne saçmalıyorsun Kur’an’da yalan söylemek en büyük günahtır demiyor.

Aynı şekilde şekilde imam hatip mezunu dünyanın kıskandığı Liderimizden de , bu beyfendiyi eleştiren bir söz çıkmıyor. Anlaşılan hepsi aynı fikirdeler.

Demek ki, çıkarlarına uygun düşünce yalan söylenebiliyormuş.

Ne İslamiyette, ne Hristiyanlıkta, ne de Musevilikte hatta diğer dinlerde de yalan söylemek yasak ve haramdır.

Anlaşılan o ki Hayrettin Karaman’ın inandığı dinle bizim inandığımız din aynı değil. Hangisi Yüce İslam dinine uygun derseniz, tabii ki her şart altında yalan söylemeyi yasak eden güzel dinimiz.

Halkımıza da söyleyeceklerim var elbet.

Sevgili İnananlar!

AKP’den önce de dinimiz vardı, bundan sonrada var olacak.

Ne olur artık bu insanların sizi Allah ile kandırmasına izin vermeyin.

Yeter!

Allah Aşkına ...

Yorumlar (4)
Ayşen 2 hafta önce
Gerçekten yeter Allah ile aldattıkları
Hüseyin 2 hafta önce
Bıktık bu din istismarcılarından
Evim kira, doğru düzgün işim yok, geçinemiyoruz, rızık korkusu yaşıyorum, kimseye muhtaç olmak istemiyorum ama bunların yüzünden oluyoruz
Mehmet ÖZTÜRK 1 hafta önce
Obur tarafın Allah ile düşmanlığını da yazarsan dikkatli bir okuyucum olurum....yeter artık Atatürkle kandirdiginiz yazısını bekliyorum
Deniz 2 gün önce
Evet gerçekten bıktık artık
Allah ile aldatanlardan da
Atatürk ile aldatanlardan da
Tek yok Z kuşağı
17°
açık