banner30

banner62

Ayvalık'ta 'Dereden Tepeden' günler

Gazetemizin yazarı, araştırmacı Recai Şeyhoğlu, “Dereden Tepeden”  ismini taşıyan 32. Kitabının imza gününü Ayvalık'ta gerçekleştirdi. Şeyhoğlu, "Yazmak benim için tutku" dedi.

KÜLTÜR SANAT 10.09.2020, 07:10
Ayvalık'ta 'Dereden Tepeden' günler

Gazetemizdeki köşesinde toplumsal, siyasi ve edebiyat dünyasına yönelik günlük yazılarıyla ses getiren ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Reca Şeyhoğlu, yine İzmir Gazetesi'nde yer alan günlük yazılarından derlenen kitabı 'Dereden Tepeden'i Ayvalık'lı okuyucularıyla buluşturdu. Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen imza günü etkinliği, ilçe merkezindeki Palabahçe Meydanı’nda bulunan Suat Kaçak’a ait Şeytan’ın Kahvesi’nde yapıldı.Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Erkan Cılak, Belediye Basın Danışmanı Işık Teoman, Bizim Masa Genel Koordinatörü Serkan Kibar ve kalabalık bir okuyucu kitlesinin katıldığı etkinliğe Ayvalıklılar da yoğun ilgi gösterdi.

KİTAP YAZMAK BİR TUTKU

Okurlarının karşısına çıkmanın her zaman kendisine heyecan verdiğini, düşündüklerini paylaşma fikri verdiğini belirten Gazeteci-Yazar Recai Şeyhoğlu, yazmanın kendisi için büyük bir tutku olduğunu vurgulayarak, “Sadece tutku değil, söylemediklerimi dillendirme ve paylaşmaktır benim için yazmak" dedi.

Bugüne kadar Bergama-Kuzey Ege, Cumhuriyet, Yeni Asır, Yenigün, Milliyet Ege, Sabah Egeli, Ajans Bakırçay, İzmir, Balmedya, Gazete Karşıyaka, Medya Ayvalık ve İzmir Gazetesi'nde yüzlerce yazısı yayınlanan ve annesi merhum Rasime Şeyhoğlu ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanından kütüphanelerle, aydınlatma evleri oluşturmasıyla da tanınan Recai Şeyhoğlu; gözlemlerini ve öğrendiklerini geniş kitlelerle paylaşmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

Konuşmasının ardından Recai Şeyhoğlu 32. kitabını okuyucular için imzaladı.

Yorumlar (0)
26°
açık