Ücretsiz psikolojik destek hizmeti

Çeşme Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yeni bir hizmeti daha başlattı. Uzman Psikolog Sinem Derman, Ilıca’da Dr. Tayfun Aydemir Sağlıklı Yaşam Merkezi yanındaki yeni danışmanlık ofisinde hizmet vermeye başladı.

İZMİR 12.12.2020, 16:18
110
Ücretsiz psikolojik destek hizmeti

Sosyal belediyecilik ilkesi ile toplumun her kesimini kucakladıklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Vatandaşlarımızın istihdamı, eğitimi, kamusal ihtiyaçlarının yanı sıra ruh sağlığı da bizim için oldukça önemli. Sağlıklı birey kavramı, bedenen ve ruhen sağlıklı olmak anlamını taşıyor. İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarımıza dokunan sosyal projelerimizi teker teker hayata geçiriyoruz. Daha mutlu daha huzurlu bir kent için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

SIKINTISIZ GÜNLER İÇİN

Uzman Psikolog Sinem Derman da Koronavirüs ile mücadelede ruh sağlığın öneminden söz ederken, “Salgının duygu dünyamız üzerinde yarattığı etkilerin başında kaygı, endişe, gerginlik ve zaman zaman tükenmişlik gibi duygular geliyor. Çocuk, genç, yetişkin her yaş kesiminden vatandaşımıza rehberlik ve danışmanlık hizmeti vererek bu süreci en sıkıntısız bir şekilde geçirmelerini hedefliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
açık
banner29