Tunç Soyer'den Belediye çalışanlarına konut müjdesi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Ege Şehir Planlaması Enerji ve Teknolojik İşbirliği Merkezi Anonim Şirketi aracılığıyla toplu konut projesi yapma kararı aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Bu alanlarda konut üretimi planlıyoruz. Şu ana kadar çalışanlarımızdan 550 kişi kooperatife ön kayıt yaptırdı. 91 bin metrekare inşaat yapımı bulunuyor. 720 -780 arasında konut yapılacak. Meclisin kabulü halinde hızlı proje süreci başlatılacak” dedi.

İZMİR 13.01.2021, 20:46 14.01.2021, 13:54
66
Tunç Soyer'den Belediye çalışanlarına konut müjdesi!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci olağan toplantısı Başkan Tunç Soyer idaresinde gerçekleşti. Toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hakları Daire Başkanlığının kurulması ve anılan daire başkanlığının çalışma alanlarının yetki ve sorumluluklarını belirleyen yönetmelik taslağı meclis gündemine sunuldu. 

SOKAK HAYVANLARI İÇİN 27 MİLYON YATIRIM 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP’li meclis üyesi Aybars Yıldırım, “Bu gündem konusu belli edildiği üzere sokak hayvanları konusunda yaklaşık bir yıldır çalışma halindeydik. Meclis sürecinde ve dahilinde ilk defa bir yönetmelik hazırlayarak bunu meclisimize sunmuş buluyoruz. Konu çok hassas ve hepimizin yakından takip ettiği bir konu. Bizim ihtiyaç duyduğumuz bazı yönetmelik maddeleri. Bu süreçte İBB ile ciddi bir çalışma sergiledik. Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü uzun bir çalışma konusunda bilgi sahibi oldu. Müdürlüğümüzün 111 personeli ve dört tane şefliği var. İzmir Büyükşehir Belediyemiz 27 milyon liralık bir yatırımla bu sürece büyük bir katkıda bulunacak. Biz bu çalışmayı Büyükşehir Belediyemizden bekliyor, başarılarınızın da devamını diliyoruz. Uyum içinde çalışmamızdan dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi. 
 


FİLAMİNGOLARIN DA BAŞKANI OLACAĞIM DEMİŞTİM  

Belediye Başkan adaylığı sırasında yaptığı, “Ben sadece bana oy verenlerin değil; flamingoların da hayvanların da başkanı olacağım” açıklamasını hatırlatan Başkan Soyer de, “Bu ortak çalışma için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konudaki hizmet çıtasını düzenleyecek bir çalışma olacak. Hem yol haritasını ve aksaklıkları düzenleyecek hem de tüm Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma” diye konuştu. 
Hayvan Hakları Daire Başkanlığının kurulması ilgili görüşleri alınmak üzere önerge, Hukuk Komisyonu’na gönderildi. 

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇALIŞANLARI İÇİN TOPLU KONUT PROJESİ 
Ege Şehir Planlaması Enerji ve Teknolojik İşbirliği Merkezi Anonim Şirketine verilen arsa konusu toplantıda gündeme geldi. AK Partililer komisyonda ilgili maddeye ‘evet’ oyu verdiklerini fakat içeriğe dair bilgilendirme yapılmadığını söyledi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “Kentsel dönüşüm ve konut yapılacak. Başka bir amaç söz konusu değil” dedi. Belediye Başkanı Soyer’den sonra söz alan CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Özuslu konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve Çiğli’de bulunan taşınmazların şirkete aktarımına dair konuşan Özuslu proje kapsamında açıklamalar yaptı. Özuslu, "Toplu konut yapılması için çalışmalar başlatılacaktır. Belediye ve şirket çalışanları bir yapı kooperatifi kurarak toplu konut için bizden talepleri oldu. Bu alanlarda konut üretimi planlıyoruz. Şu ana kadar çalışanlarımızdan 550 kişi kooperatife ön kayıt yaptırdı. 91 bin metrekare inşaat yapımı bulunuyor. 720 -780 arasında konut yapılacak. Meclisin kabulü halinde hızlı proje süreci başlatılacak” dedi. 

212 İŞ YERİ VE HANE SU BASKINIYLA YÜZ YÜZE GELDİ
Gündem dışı konuşmalar bölümünde konuşan Başkan Soyer, kentte önceki gün gerçekleşen ve gündelik hayatı olumsuz etkileyen yağış üzerinden bilgilendirme yaptı. Soyer, “212 iş yeri ve hane su baskınıyla yüz yüze kaldı. Biz sabaha kadar ekiplerimizle hem hasarı tespit etmeye yönelik hem de mağduriyetleri gidermeye çalıştık. Bu bize ihbarla gelenler. Sizlerin varsa eğer mağduriyeti olduğunu bildikleriniz, paylaşın. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmek istemiyoruz. Her türlü destekle yanlarında olacağız” dedi. 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
banner29