banner30

banner62

Kınık'ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102’ncı yılını kutlama töreni Kınık’ta gerçekleştirildi. 

İZMİR 20.05.2021, 10:11
Kınık'ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı 

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 102. yıl dönümünde vatan toprağının düşman işgalinden kurtarılması için en önemli adımın atıldığı Türk tarihi için büyük önem taşıyan, Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bugünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102’ncı yılını kutlama töreni Kınık’ta gerçekleştirildi.Tören, Kınık Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na Kınık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çelik’in çelenk sunumu ile başladı.  

2-095.jpeg

Çelenk sunumu,  şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kınık İlçe Kaymakamı Erol Türkmen ve Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer Resim ve online bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi.

Törenin ardından Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer, Kınık Gençlik ve Spor ilçe müdürlüğü tarafından düzenlenen bisiklet turu etkinliğine katıldı.

1-223.jpeg

19 Mayıs programı Kınık Belediyesinin düzenlediği Sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan Atatürk'ü anma gençlik programıyla son buldu.

Yorumlar (0)
18°
açık