banner30

banner62

Karabağlar Kaymakamlığı’ndan Uyuşturucu ile Mücadele Günü Etkinlikleri

Karabağlar Kaymakamlığı 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında etkinlikler düzenledi.

İZMİR 26.06.2021, 10:43
Karabağlar Kaymakamlığı’ndan Uyuşturucu ile Mücadele Günü Etkinlikleri

Uyuşturucuyla mücadele ve farkındalığı arttırmak için İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “En İyi Narkotik Polisi: Anne” projesinin de tanıtıldığı etkinliklerin açılış konuşmasını yapan Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Uyuşturucu ile mücadele konusunda tüm kurumların ellerinden gelen gayreti gösterdiğini, Karabağlar ilçesinde de uyuşturucu kullanımıyla mücadelede çok boyutlu çalışmalar yapıldığını, bugün de halkımızın bu konudaki duyarlılığını arttırmak için Karabağlar Kaymakamlığınca bir takım etkinlikler düzenlendiğini belirtti.
Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği , “Uyuşturucu kullanımı meselesi her zaman problem olmakla birlikte son zamanlarda ulaşımın kolay olması sebebiyle tüm dünya için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Bildiğiniz üzere uyuşturucu madde ile mücadelenin çok farklı dinamikleri var. İşin kolluk gücü tarafında ciddi ve gayretli çalışmalar yürütüyoruz. Fakat biliyoruz ki sadece kolluk kuvvetlerimizin önleyici çalışmaları bunu engellemek için yeterli değil. Bu noktada sizlerin yardımına ihtiyacımız var. Bizler ne kadar gayret gösterirsek gösterelim sizlerin çabaları her zaman daha etkili olacaktır. Bu inançla çocuklarımızın geleceği için hep beraber çalışalım” dedi.
Karabağlar Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinliğin ardından Kaymakamlık Hizmet Binası önünden Uğur Mumcu Parkı istikametine ‘Uyuşturucuyla Mücadele Farkındalık Yürüyüşü’’ düzenlendi. Bağımlılıkla mücadele kapsamında, farkındalık geliştirme, bilinç oluşturma, önleme ve koruma amacıyla sağlıklı yaşamı ön plana çıkarıldığı farkındalık yaratmak düzenlenen yürüyüşe yetkililerin yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve sporcular katıldı.

Yorumlar (0)
37°
açık