İzmir'de Şok Operasyon! Gözaltılar Var

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya hazırlanan 18 kaçak göçmen, polis ekiplerin yapmış olduğu operasyon sonucu yakalandı. Yapılan operasyonda, geçişi organize ettiği ileri sürülen 6 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir'de Şok Operasyon! Gözaltılar Var

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Şubesi ekipleri, bir grup kaçak göçmenin metruk bir binada toplandığı istihbaratını aldı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, grubun yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma hazırlığı yaptığını belirledi. Teknik ve fiziki takip başlatan polis, göçmenleri metruk binadan alarak harekete geçen aracı tespit etti.

Bir süre aracı takip eden ekipler, operasyon yaptı. Durdurulan araçta yapılan aramada 13'ü Suriye, 4'ü Somali ve 1'i de Fas uyruklu olmak üzere 18 kaçak göçmen yakalandı, 3 şambrel ve 3 pompa ele geçirildi.

Operasyonda geçişi organize ettiği ileri sürülen sürücü M.C. ile E.Ö, Z.H., M.A., K.H. ve M.H. gözaltına alındı. Ayrıca, K.H. ile M.H. isimli şüphelilerin gözcülük görevi yaptığı ileri sürüldü.

Şüpheliler emniyete götürülürken, aralarında bayan ve çocukların da olduğu düzensiz göçmenler emniyetteki işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

YORUM EKLE