İzmir'de sıra dışı çukur eylemi

İzmir'de yollardaki çukurların bir türlü kapatılmaması esnafı isyan ettirdi. Sıradışı bir eylem başlatan Karşıyaka esnafı, yollardaki çukurları toprakla doldurup içine bitki dikerek belediyeyi protesto etti. İlginç protesto kısa sürede sosyal medyada ilgi odağı haline geldi.

İzmir'de sıra dışı çukur eylemi

Fatma Çetinkaya/İzmirGazetesi- İzmir'de vatandaşları ve özellikle araç sürücülerini çileden çıkaran çukurlarla ilgili sıra dışı bir eylem başlatıldı. Belediyeye tüm başvuru ve şikayetlerin yapılmasına rağmen yollardaki çukurlar kapatılmayınca Karşıyakalı bir grup esnaf, çareyi ilginç bir protesto eylemi yapmakta buldu. Çukurları toprakla dolduran esnaf, içine bitki dikti, sonra da fotoğraflarını paylaştı.

ÇEVİRME RADAR PAYLAŞTI

Eylem kısa sürede ilgi odağı haline geldi. Özellikle sosyal medyada çok ilgi çeken çukur protestosu, "İzmirÇevirmeRadar" adlı hesabın da radarına takıldı. Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi bulunan hesaptan, bu sıradışı eylemle ilgili paylaşımda bulunuldu. Yüzlerce kişi yorumlar yazdı. Eylemin İzmir'in çukurlarla kaplı birçok semtine de yayılmasının beklendiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 17:32
YORUM EKLE