Evsizler için bir yuva daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak sokakta kalanlar evsizler için kapılarını 24 saat açık tuttuğu Örnekköy'deki Geçici Konukevi'nin yanı sıra Evka-4 Naim Süleymanoğlu Spor Salonu'nu da kullanıma açtı.

İZMİR 07.12.2020, 21:30
56
Evsizler için bir yuva daha

Hava sıcaklıklarının düşmesi barınma olanağına sahip olmayan ve geceleri sokakta geçirmek zorunda kalanlar için yaşamı zorlaştırıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kapılarını 24 saat açık tuttuğu Örnekköy'deki Müyesser Turfan Geçici Konukevi ise sokakta yaşayanlara sığınacakları sıcak bir yuva sağlıyor. Pandemi önlemleri nedeniyle konukevinin kapasitesini sınırlı tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi artan talepleri karşılamak üzere yeni bir barınma alanı daha kurdu.

ÜÇ ÖĞÜN YEMEK HİZMETİ 

Bornova Evka-4'de bulunan ve pandemi nedeniyle kapalı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Naim Süleymanoğlu Spor Salonu 58 yatak kapasiteli konukevine dönüştürüldü. Paravanlarla ayrılan üniteler birer kişinin kalacağı şekilde düzenlendi. Koronavirüs testi negatif çıkan evsiz yurttaşların konaklayacağı spor salonunda üç öğün yemek hizmeti verilecek. Alanda duş, kafeterya ve serbest zaman bölümleri bulunuyor.

Müyesser Turfan Geçici Konukevi'ne başvuru için 0232 361 71 51 ve 0232 361 00 82 numaralı telefonlar kullanılabilir. 60 yaş ve üzerindeki erkekler, ağır engelliler, kadın ve çocuklar içinse Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Alo 183 sosyal destek hattı aranabilir.

Yorumlar (0)
11°
hafif yağmur
banner29