ÇUKURKENT İZMİR

İzmir’in birçok semtinde kazı çalışmalarından sonra oluşan ve düzeltilmeyen derin çukurlar sürücülere kabus yaşatıyor. Özellikle Bayraklı, Buca ve Konak’taki derin çukurlar, birçok araçta hasara yol açarken, vatandaşların da tepkisini çekiyor.

ÇUKURKENT İZMİR

Fatma Çetinkaya/İzmirGazetesi-İzmir'in bakımsız ve çukurlarla dolu yolları, vatandaşları çileden çıkarıyor. Kentin birçok semtinde görülen bozuk asfalt yollar, şiddetli yağışlardan sonra daha da tehlikeli hal aldı. Özellikle Bayraklı, Konak ve Buca’da kazı çalışmalarının ardından oluşan derin çukurlar, araç sahiplerini isyan ettirdi.

Lastiklerinin sürekli patladığını ve kaza riskinin arttığını belirten sürücüler, yollar için 'köstebek yuvası' benzetmesini yaptı. Vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından çukur dolu yollar ve araçlarının patlayan lastiklerinin fotoğralarını paylaşıp tepkilerini dile getirdi.

Yayaların da geçişini zorlaştırıp can güvenliğini tehlikeye atan çukurların birçoğunun elektrik, su ve doğalgaz kazı çalışmalarından kaldığını aktaran Güzelyalı taksici esnafı Önder Demir, “Yol çalışması yaptıktan sonra alanı tam olarak düzeltmeden çekip gidiyorlar. Yağışlarla derinleşen çukurlar hem trafiği felç ediyor. Hem de günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Trafikte çile çekmekten bıktık” diye konuştu.

Birçok bölge sakini de şikayetlere rağmen yolların düzelmediğini belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 12:35
YORUM EKLE