banner30

banner62

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi açıldı!

‘Çanakkale Mobil Müze Tırı’, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Vali Yavuz Selim Köşger’in katıldığı programla İzmir’de ziyarete açıldı.

İZMİR 30.03.2021, 16:11
10
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi açıldı!

İlk seferberlik emrinden zaferin kazanıldığı güne uzanan süreçte Çanakkale Savaşları’nda yaşananları günümüze aktaran savaş materyalleri, videolar, savaş objeleri, döneme ait açıklayıcı bilgi ve belgelerin sergilendiği tırda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Köşger, müze tır hakkında yetkililerden de bilgi aldı. 

01-020.jpg

İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı İnce, “Çanakkale Savaşları’nın yapıldığı alanları ve o dönemi gezici bir müze ile ayağımıza getiren Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığını tebrik ediyorum. 81 ilimizi gezen bu tırdaki gözlemlerimiz sırasında oldukça duygulu anlar yaşadık. Geçmişimizi unutmayacağız ki; geleceğimizi teminat altına alalım. Gençlerimizi, çocuklarımızı tarihimizle buluşturalım. Bu anlamda yapılan çok güzel bir proje. Vesile olanlara tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

02-011.jpg

Çanakkale Mobil Müze Tırı; 30 Mart Salı ve 31 Mart Çarşamba günleri Konak Meydanı’nda, 1 Nisan Perşembe günü Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda, 2 Nisan Cuma günü Karşıyaka Anayasa Meydanı’nda, 5 Nisan Pazartesi günü Karabağlar Limontepe Semiha Hasansaray İlkokulu bahçesi, 6 Nisan Salı Bayraklı Sevgi Yolu başlangıcında ve 7 Nisan Çarşamba günü Gaziemir Abdullah Arda Meydanı’nda ziyaretçilere açık olacak.

04-006.jpg

Yorumlar (0)
12°
açık
banner29