Bu kampanyadan öğrenciye çanta çıkıyor

İzmir Karabağlar’daki Uluğbey İlkokulu Müdüresi Pınar Gazeller, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarından oluşan 970 öğrencinin yeni çantalara kavuşması için sosyal medyada kampanya başlattı. İki günde 211 bağışa ulaşıldı.

Bu kampanyadan öğrenciye çanta çıkıyor

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki Uluğbey İlkokulu Müdüresi Pınar Gazeller örnek bir projeye imza attı. Okulda öğrenim gören 970 öğrenciye çanta sağlayabilmek için sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattı. SOSYAL MEDYADAN

İki günde 211 bağışı yapılan proje hakkında konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Öğrencilere toplumsal desteğin verilmesi ve toplumsal dayanışmada gerçekten fayda var. Özellikle okullar açılırken, eğitim ve öğretim adına dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerimize yapılan yardım ve destekler biz eğitimciler için büyük önem taşıyor” dedi.

İZMİR DUYARLI BİR ŞEHİR

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, genellikle Suriye ve Güneydoğu Anadolu’dan göç eden ailelerin çocuklarının okuduğu Uluğbey İlkokulu’nda, Okul Müdüresi Pınar Gazeller, rehberlik öğretmeni Duygu Örerel ile birlikte örnek bir projeye imza attı. Maddi durumları yetersiz olduğu için çocukların okul araç gereçlerini sağlamakta zorlanan ailelere destek vermek üzere harekete geçen öğretmenler, tüm öğrencilerin yeni çantalara sahip olabilmesi için kampanya başlattı.

v

Sosyal medyada kişisel hesaplarından çağrıda bulunan öğretmenlere kısa sürede destek yağdı. Öğretmenler, 970 öğrencinin okuduğu okulda 2 günde 211 çocuğun çanta ihtiyacını karşılamayı başardı. Öğretmenlerin, okuldaki tüm öğrencilerin çanta ihtiyacı karşılanana kadar projeyi devam ettirecekleri öğrenildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, “Okullar açılırken eğitim ve öğretim adına dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerimize yapılan yardımlar bizim için önemli. Yardımda bulunan vatandaşlarımızı, velilerimizi ve okul yöneticilerimizi kutluyorum” dedi. (YENİ ASIR)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER