Bornova’da Sesler Bayana Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Yükselecek

Bornova’da bir hafta boyunca Toplumsal cinsiyet eşitliği anlatılacak.

Bornova’da Sesler Bayana Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Yükselecek

Bayanların hayatın her alanında güçlü ve etkin olmasını hedefiyle pek çok Çalışma ve projeye imza atan Bornova Belediyesi, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında gerçekleştireceği etkinlikler ile bir hafta boyunca toplumsal cinsiyet eşitliği vurgusu yapacak.

Neslihan Atas’ın “Kelebek Etkisi” adlı fotoğraf sergisi, Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin hazırladığı “Bayan-Şiddet-Toplum” konulu karikatür sergisi ve Etik Sanat Evi’nin “Bayan” isimli resim sergisi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde 25 Kasım’da açılacak ve 1 Aralık Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

26 Kasım Salı günü saat 14.30’da Uğur Mumcu ve Kültür Merkezi Sevda Şener sahnesinde “Aynı Kuş Yankılanıyordu İçimizde” adlı tek perdelik oyun Bornovalılar için sahnelenecek.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise 28 Kasım Perşembe günü saat 14.00’de başlayacak olan “Doğru İletişim” başlıklı panel. Avukat Aydan Ersezen ile Aile Danışmanı Psikolog Birsen Altar’ın konuşmacı olacağı panelin sonunda Burcu Geneş eşliğinde atölye çalışması da yapılacak.

29 Kasım Cuma günü saat 19.30’da ise Naldöken Tiyatro Topluluğu Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde Deniz Maçık’ın yazıp yönettiği “Kıyam (Uyanış)” adlı oyunu sahnelenecek.

İDUĞ: HER ALANDA KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, tüm bayanları hafta boyunca devam edecek etkinliklere davet etti. Hem Bornovalı bayanlara, hem de Bornova Belediyesi’nin bayan çalışanlarına yönelik çalışmalarıyla toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya çalıştıklarına dikkat çeken İduğ, “Bornovalı bayanları hayatın her alanında daha etkin olması için çalışırken bayan çalışanlarımıza da pozitif ayırımcılık yapıyoruz.

YORUM EKLE